• Program „Poznaj Polskę”
    Program „Poznaj Polskę” finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pozwolił naszym uczniom na udział w dwóch wycieczkach. Pierwsza objęła zabytki Poznania, Gniezna i Biskupina. Druga skupiła się na historii i atrakcjach Warszawy. Obie miały charakter dwudniowych wyjazdów skoncentrowanych  na  tradycji, zabytkach kultury i historii oraz osiągnięciach polskiej nauki. Szerokie relacje z naszych wyjazdów znajdują się na głównej stronie naszej szkoły.
    17.06.2022 12:01 | więcej »
  • Program "Pajacyk" w naszej szkole.
    Pajacyk to program, w ramach którego Polska Akcja Humanitarna od 1998 roku pomaga dzieciom i młodzieży w Polsce.
    19.04.2022 23:53 | więcej »
  • Rządowy program Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.
    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
    01.04.2022 19:35 | więcej »
  • Posiłek w szkole i w domu- moduł 3 - zrealizowany.
    Trzeci moduł projektu „Posiłek w szkole i w domu” zakończył się dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jurkowie pełnym sukcesem. Dzięki pozyskanym środkom od Wojewody Małopolskiego oraz środkom własnym Organu Prowadzącego został przeprowadzony pełny remont szkolnej kuchni.
    01.11.2021 20:09 | więcej »
  • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
    Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki w postaci koła informatycznego, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.
    30.08.2021 20:32 | więcej »
  • Posiłek w szkole i w domu- moduł 3
    Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała środki w ramach projektu „Posiłek  w szkole i w domu- moduł 3”.
    27.07.2021 18:44 | więcej »
  • Kolejna edycja #SuperKoderów Fundacji ORANGE nasza!
    Nasza Szkoła została zakwalifikowana do kolejnej edycji #SuperKoderów Fundacji ORANGE. Tym razem są to "3Wymiary matematyki". W tej ścieżce chcemy pokazać SuperKoderkom i SuperKoderom użytkowy i wszechstronny charakter matematyki. Zaprezentujemy, jak można wykorzystać umiejętności nabyte na lekcjach matematyki do projektowania obiektów trójwymiarowych. Przejdziemy drogę od prototypu do fazy testów, kończąc na gotowym produkcie stworzonym z wykorzystaniem drukarki 3d.
    21.07.2021 21:33 | więcej »
  • Od września 2021 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie rozpocznie realizację zajęć sportowych dla uczniów organizowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”
    20.07.2021 22:05 | więcej »