Nasze początki

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Jurkowie działa od 15 listopada 2011 roku, obecnie liczy 35 wolontariuszy. Działamy na terenie naszej parafii oraz w społeczności lokalnej. Działamy cicho, bez rozgłosu, staramy się nieść pomoc potrzebującym oraz dawać dobry przykład własnym życiem.

Dnia 5 listopada 2010 roku otrzymaliśmy akt powołania Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jurkowie, który był odpowiedzią Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej – ks. Ryszarda Podstołowicza na prośbę Dyrektora Szkoły – mgr Tadeusza Płachty oraz nauczycieli i uczniów.

Opiekunem Koła została Pani Emilia Chmura, jednak od samego początku działalność Koła wspierała Pani Małgorzata Odrobina, która po pewnym czasie została drugim Opiekunem. Asystentem kościelnym został ks. Fryderyk Bajorek – Proboszcz Parafii.

19 listopada 2010 roku odbyło się pierwsze zebranie SKC, na którym został wybrany samorząd naszego Koła oraz opracowany plan działania.

W skład zarządu SKC weszli:

PRZEWODNICZĄCA: Anna Mordarska

ZASTĘPCA: Kacper Nowak

SKARBNIK: Agata Kłósek

SEKRETARZ:  Aleksandra Pieńkoś

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Jurkowie w momencie rozpoczęcia swojej działalności liczyło 36 członków. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem wszyscy rozpoczęliśmy pracę.