„Dobro na wagę złotówki”

Po Świętach Wielkanocnych SKC przy naszej Szkole rozpoczęło Kampanię wspieraną przez media „Dobro na wagę złotówki” . Polegała ona na zbieraniu pieniędzy w formie zbiórki publicznej zainicjowanej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na realizację celu określonego jako: ”Fundusz Caritas Dzieciom” . Kampania miała uświadomić dzieciom i młodzieży, że małymi krokami (drobnymi pieniążkami) możemy stworzyć „coś” pięknego, co pozwoli pomóc bardzo wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
Wywiesiliśmy  na terenie Szkoły stosowne plakaty i poinformowaliśmy uczniów o celu zbiórki. W każdej klasie umieściliśmy oznaczone banderolą puszki, do których można było wrzucić pieniążki. Zbiórka  trwała przez miesiąc. Najwięcej pieniędzy zebrały klasy II b, IV i I Szkoły Podstawowej. Całość zebranej kwoty przez uczniów wynosi około 150 zł . Klasy, które zebrały najwięcej pieniędzy otrzymają drobne nagrody za dobre serce. Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za każdy nawet najmiejszy pieniążek.
Opiekunowie:  Emilia Chmura
 Małgorzata Odrobina