XVI Dzień Papieski –„ Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”- 2016r

Już 11 raz nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na stypendialny fundusz dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin . Zbiórka trwała w dniach od 2 do 22 października 2016r. W tym roku zbiórką pieniędzy zajęły się dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas. Były to: Patrycja Potoczek, Karolina Kostrzewa, Klaudia Klimek, Karolina Kołodziej, Oliwia Tekiela, Alicja Wrona, Emilia Zelek.
Zbiórkę przeprowadzaliśmy na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jurkowie oraz w sklepach :”Wramex” oraz w „Galeria Rabek” . Dzięki hojności mieszkańców wsi i uczniów naszej szkoły zebraliśmy kwotę 1124,27 zł, która zostanie wykorzystana jako stypendium.
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencje Episkopatu Polski w 2000 roku .Stanowi ona wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Naszej Ojczyzny. Głównym nurtem działalności fundacji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Konferencja Episkopatu Polski na wniosek fundacji postanowiła, że corocznie w niedzielę poprzedzającą 16 października organizowany będzie „Dzień Papieski”. Młodzież obdarowana stypendium nazwana jest „żywym pomnikiem Świętego Jana Pawła II”.
Bardzo dziękujemy wolontariuszom z klasy II Gimnazjum za przeprowadzoną zbiórkę !!!