Pamiętamy o bliźnich…

W piątek 16 grudnia grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Caritas udała się z życzeniami do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Czchowie. W każdej sali szpitalnej złożyliśmy życzenia świąteczno-noworoczne, ustawiliśmy własnoręcznie zrobioną małą choinkę przypominającą o czasie świątecznym i wręczyliśmy chorym drobne paczuszki ze słodyczami. W odpowiedzi spotkaliśmy się z ogromną wdzięcznością, radością i podziękowaniami chorych oraz personelu. Niektórym brakowało słów z wrażenia. Odchodząc zostawiliśmy zebrane wcześniej w naszej szkole kosmetyki (mydła, szampony itp.) potrzebne do pielęgnacji pacjentów.
Natomiast 20 grudnia wyruszyliśmy z życzeniami świątecznymi do chorych na terenie wsi Jurków. Odwiedziliśmy 18 osób. Tutaj również spotkaliśmy się z radością i wdzięcznością za pamięć i drobny podarunek.
Warto sprawiać radość innym, bo więcej jest jej w dawaniu niż braniu.
Opiekunka SKC: M.Odrobina