Szkolne koło Caritas w roku szkolnym 2016/2017

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło działalność w tym roku od ułożenia planu działań na najbliższy rok oraz wyboru zarządu koła . W skład zarządu koła wchodzą :Weronika Płachta – przewodnicząca, Róża Łopatka- zastępca oraz Angelika Potera i Karolina Kołodziej . Nasze Koło liczy w tym roku 33 członków od klasy III Gimnazjum, aż po uczniów klasy III Szkoły Podstawowej.
 Pierwszą nasza akcją było rozpoczęcie zbiórki kosmetyków, które można jeszcze złożyć w pudełku specjalnie przygotowanym  i  oznakowanym na korytarzu szkolnym. Kosmetyki te zanosimy do Zakładu opiekuńczo-leczniczego w Czchowie , gdzie panie pielęgniarki wykorzystują je dla potrzebujących podopiecznych . Obok Pudeł na kosmetyki zbieramy plastikowe zakrętki które będą przeznaczone na rehabilitację  dla chorego chłopca .