Szkolne Koło „Caritas” w kinie…

3 kwietnia SKC i opiekunka Samorządu Szkolnego pani A. Słowińska  zorganizowali wyjazd do kina na film pt. ”Miłość i Miłosierdzie”. Film obejrzeli członkowie SKC z Jurkowa i Tworkowej oraz chętni uczniowie naszej szkoły w sumie pełen  autokar i bus . Dokument przedstawia po krótce życie świętej siostry Faustyny oraz rozwój kultu Bożego Miłosierdzia . Dowiadujemy się z niego  o objawieniach jakie otrzymała siostra i obserwujemy jej zmagania duchowe. Po jej śmierci rozwojem kultu zajmuje się ks. Sopoćko i Jan Paweł II patron naszej szkoły . Zwieńczeniem filmu są przejmujące świadectwa cudów otrzymanych od Jezusa Miłosiernego. Warto zobaczyć choćby dlatego, że mamy parafię pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Opiekunki SKC: Alina Kornaś

Małgorzata Odrobina