Powoli zaczynamy działalność…

Pierwszym przedsięwzięciem naszego koła było zakupienie i oznakowanie specjalnych pojemników (zmywalnych)do zbiórki zakrętek i środków czystości .

Zebrane zakrętki zostaną przekazane do Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego z przeznaczeniem na budowę studni w krajach afrykańskich, gdzie pracują tarnowscy misjonarze. Koszt wywiercenia jednej studni w Afryce waha się od 3 do 12 tysięcy euro, czyli dużo . Dlatego tych zakrętek potrzeba wiele. Wiemy wszyscy jak konieczna do życia jest woda . A tak niewielkim kosztem możemy zrobić cos dobrego .

Druga inicjatywa podjęta przez SKC jest zbiórka kosmetyków z przeznaczeniem do wykorzystania przez chorych z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Czchowie . Są to mydła w płynie , szampony , gąbki do mycia ,chusteczki nawilżone. Przekazujemy je corocznie dla chorych wraz z drobnymi upominkami. W tym roku, kiedy nie można odwiedzać chorych w szpitalach nasz datek będzie dowodem, że pamiętamy o nich pomimo zakazu odwiedzin .

Zanim powstał ten artykuł już pojawiły się w pojemnikach datki za co bardzo dziękujemy i prosimy pamiętajcie o zbiórkach .

Opiekunowie SKC : M. Odrobina

P. Horak