XX Dzień Papieski - „Totus Tuus"

Pomysł dzieła narodził się  w 2000 roku tuż po pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny. Za pieniądze które pozostały po organizacji z pielgrzymki postanowiono stworzyć fundusz stypendialny czyli  tzw. ”żywy pomnik Jana Pawła II”.

Obecnie jest to - polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi- Polakowi Janowi Pawłowi II w dniu jego wyboru. W tym dniu fundacja pod nazwą ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje w całej Polsce  zbiórkę pieniężną dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości .W tym roku pod hasłem „Totus Tuus”.
         Nasza szkoła im. Jana Pawła II już od kilkunastu lat czynnie uczestniczy w zbiórce, a kiedy powstało Szkolne Koło Caritas jest to jego zadanie .
Zaczęliśmy od terenu szkoły w dniu 9 października, gdzie zebraliśmy pierwsze pieniądze. W sobotę10 października  zbiórka przeniosła się pod sklepy „Rabek”, „Wramex”, i „Lewiatan”. Kwestowło w sumie 20 wolontariuszy w wyznaczonych  dla siebie godzinach od 9.00 do 16.00 . Było tak dużo chętnych do zbierania mimo stania w maseczkach, że przeciągnęlismy zbiórkę   sobotę 17 października. W sumie zebralismy kwotę 944,56 zł która została przekazana na konto fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Jest to znakomity sposób na uwrażliwianie dzieci, młodzieży  i nas dorosłych na potrzeby  innych osób.
Dzieło można wspierać także przez cały rok wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74265(4,92 z Vat)

Opracowała: Opiekunka SKC - Małgorzata Odrobina
Piotr Horak