Pokażmy, że mamy… SERCE

Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Niestety w tym roku oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia wygląda zupełnie inaczej niż dotychczas. Jesteśmy odizolowani od siebie z powodu Covid-19 . Bez wątpienia jest to trudny czas dla nas wszystkich.

Jednak pamiętajmy, miłość bliźniego istnieje zawsze i pomimo wszystko. Nie ulegajmy pokusie, żeby koncentrować się jedynie na naszych osobistych trudnościach. Dlatego SKC zachęca wszystkich wolontariuszy, uczniów oraz ludzi dobrego serca do aktywności w swoim najbliższym środowisku. Proponujemy kilka możliwości:

♦  Wykonajmy kartki świąteczne z życzeniami . Przekażemy je chorym w ZOL-u wraz ze zgromadzonymi kosmetykami (Można je składać w szkole obok pudełka z kosmetykami)

♦ Twórzmy kartki świąteczne z życzeniami dla naszych bliskich , sąsiadów, samotnych, chorych także tych których odwiedzaliśmy w ubiegłe lata na terenie Jurkowa niech poczują, że nie są sami we święta i w sąsiedztwie . Zapakowaną kartkę połóżmy pod drzwiami jak PREZENT od Mikołaja.

♦  Zauważmy też osoby chore lub na kwarantannie, może zrobić im zakupy lub przedzwonić i porozmawiać wesprzeć dobrym słowem.

♦ Pomiędzy uczniami zawsze istniała solidarność - przecież wszyscy jesteście uczniami. Pomagajcie sobie nawzajem w zdalnym nauczaniu. Dobrym pomysłem może być udzielanie korepetycji online kolegom czy koleżankom, którzy mają trudności z opanowaniem materiału. Każdy z was posiada inne talenty, nie zatrzymujcie ich tylko dla siebie.

♦  Jeśli uda wam się uczynić coś dobrego dla innych, wykonajcie pamiątkowe zdjęcia waszych prac. W późniejszym czasie udostępnimy je na stronie naszej szkoły. Niech dobro które stanie się waszym udziałem, będzie zachętą i inspiracją dla innych, abyśmy wszyscy poczuli zbliżające się Święta we wzajemnej pomocy, życzliwości słowem w SERCU.

Opiekunowie SKC: M. Odrobina

P. Horak