„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma , lecz przez to czym dzieli się z innymi…” JP II

W niedzielę 28 lutego Szkolne Koło Caritas  we współpracy z Samorządem Szkolnym i Radą Rodziców zorganizowali akację zbiórki pieniędzy dla chorego Małego Wielkiego Marcelka Kubali, który przygotowywany jest do rodzinnego przeszczepu wątroby. Jak zwykle w tej sytuacji potrzebna jest sterta pieniędzy . Dlatego wspólnymi siłami przygotowaliśmy ciasta rękami rodziców i ludzi dobrej woli w liczbie ponad 300 pudełek  i zorganizowaliśmy  kiermasz  z którego dochód w kwocie 18063,29zł, 3 euro i 5 funtów  zasilił konto Marcelka .

Wszyscy, którzy  popatrzyli  sercem na potrzebę dziecka i jego rodziny poczuli radość i  satysfakcję  z dobra którego byli udziałem. Takie akcje zbliżają ludzi uwidaczniają  ich wnętrze, którego na co dzień czasem nie widać .  Wszystkim zaangażowanym w akcje szczególnie pani Agnieszce Słowińskiej , Rodzicom   oraz wszystkim wspaniały darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu SKC.

Opiekunowie SKC: P. Horak

M. Odrobina