Budujemy ”Żywy Pomnik” Jana Pawła II

Budowanie” Żywego Pomnika” czyli zbiórkę pieniężną na stypendia dla zdolnej młodzieży z biednych wiejskich rodzin rozpoczęliśmy dniu 8 października na terenie naszej szkoły. Głównym  dniem zbiórki była sobota  9 października, wtedy to zbieraliśmy pieniądze do puszek pod sklepami „Wramex” i „Galerią Rabek”. Kwestowało w sumie 14 wolontariuszy z klas od VI do VIII  w  godzinach od 8.30 do 14.00. Zebraliśmy kwotę 1136,35 zł . Pieniądze te zostały wpłacone na konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ponadto można wpłacać pieniądze wysyłając  SMS o treści STYPENDIA na numer 74285(4,92 z Vat)w ciągu całego roku .

Również  przez cały rok można wpłacać na konto fundacji   przez  internet na stronie : www.e-zbiórka.pl w której każdy może sobie założyć skarbonkę, do której może zbierać pieniądze (przelewy są robione bezpośrednio na konto Fundacji). Jest to też dodatkowe miejsce, przez które po prostu można wpłacać do konkretnych puszek środki na rzecz Fundacji.

Wszystkim darczyńcom w szkole i w okolicach sklepów serdecznie dziękujemy

Opiekunowie SKC: Katecheta Piotr Horak

M. Odrobina