Pomoc uchodźcom…

Już na drugi dzień po rozpoczęciu wojny na Ukrainie Samorząd Szkolny z opiekunką panią Agnieszką Słowińską i SKC podjęli decyzję o zorganizowaniu zbiórki rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy. Na ogłoszenie przekazanie przez  księdza proboszcza mieszkańcy Jurkowa i okolicy przynosili dary . Było tego naprawdę wiele . Począwszy od środków higienicznych, czystości po żywność, a nawet koce . Wszystkie te rzeczy zostały rozdysponowane uchodźcom . Część  bezpośrednio pojechała do Lwowa z transportem pana Łukasza Kornasia, a pozostałe środki zostały rozdysponowane na miejscu dla potrzebujących .

Wszystkim  darczyńcom z Jurkowa i okolic składamy serdeczne podziękowania

Opiekunowie Samorządu: Agnieszka Słowińska

Szkolnego Koła Caritas P. Piotr Horak