„Rowerem po Gminie Czchów”- Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Realizowany od listopada 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jurkowie projekt "Rowerem po Gminie Czchów", to pomysł na aktywne spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu.

To możliwość rozwijania swoich zdolności i pasji, zainteresowań sportowych i turystycznych. To szansa na poznanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu. Projekt nastawiony jest także na uruchomienie świadomej aktywności ruchowej - uczeń wie jakie korzyści odniesie jego organizm, jego psychika. Uprawiając turystykę rowerową, uzmysłowi sobie te potrzeby i będzie realizował w dorosłym życiu. Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności fizycznej uczniów oraz podniesienie świadomości i umiejętności racjonalnego wykorzystania czasu wolnego.