Antoni Orszulak

Witam na mojej stronie!

Drodzy Uczniowie,

Pracę w zawodzie nauczyciela rozpocząłem 01 września 1990 roku w Szkole Podstawowej w Jurkowie - w Waszej szkole. Początkowo uczyłem zajęć praktyczno-technicznych (obecnie zajęcia techniczne), języka angielskiego ale również miałem epizody z językiem polskim, muzyką i wychowaniem fizycznym. Gdy pojawiła się informatyka jako przedmiot, z racji stosownych kwalifikacji, uczyłem jej oraz zajęć technicznych i fizyki (to już gdy powstały gimnazja). Uczyłem w wielu szkołach (w Tworkowej, w Tymowej, w Gimnazjum w Czchowie, w Złotej). Jednakże moją szkołą macierzystą był, jest i będzie Jurków. W latach 2013-2019 byłem dyrektorem  Zespołu Szkół w Jurkowie oraz Szkoły Podstawowej w Jurkowie. To w kwestii zawodu.

Moje pasje (przekazywane moim własnym dzieciom i tym w szkołach) to: lotnictwo (posiadam licencję pilota szybowcowego III klasy), modelarstwo lotnicze (instruktor modelarstwa), kosmiczne, szkutnicze, marynistyka, kosmos i kosmologia, fotografia, film oraz technika szeroko pojęta.

Polecam moje artykuły w "Czasie Czchowa" pod współnym tytułem "Niebo piękne i pełne tajemnic" traktujące o budowie Wszechświata, lotach kosmicznych ale także o ludziach którzy mają odwage mieć pasję, wizje i potrafią je urzeczywistniać.

Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam do wysłania wiadomości! Postaram sie na nie odpowiedzieć - kto pyta, nie błądzi!

Email: antoni.o@wp.pl