Półkolonie dla dzieci rolników.

W sierpniu b.r. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie rozpocznie realizację zadania „Organizacja wypoczynku letniego w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży” –z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego.

W projekcie wezmą udział uczniowie Szkół Podstawowych z Gminy Czchów. Miejsca realizacji wypoczynku to: Gmina Czchów, Kraków, Sanok, Stróże, Bochnia, Jastrzębia, Ciężkowice. Głównym celem jest organizacja aktywnej formy wypoczynku dla uczniów szkoły, połączona z elementami edukacji, promocji zdrowia. Program przewiduje następujące aktywności: „Dzień sportu”, „Zajęcia kulinarne”, „Zdrowe ciało, zdrowy duch”-zajęcia profilaktyczne, „Relaks, zabawa, frajda”- zajęcia sportowe w wodzie,  „Poznajmy naszą historię”- wycieczka  krajoznawcza do Sanoka, „Historia pszczelarstwa”- zajęcia w Bartnej Chacie- Stróże, „Przygoda w solnych górach”- wizyta w Kopalni Soli w Bochni, „Nasze okolice”- rajd pieszy, „Szlak Rzemiosła”- tradycyjne rzemiosło, „Skamieniałe Miasto ”- wycieczka przyrodnicza.