Nawigacja

 • WAKACJE

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  Zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Był on nietypowy, zaskakujący i  wymagający od nas wszystkich nowych umiejętności. Nie udałoby się go pozytywnie zakończyć bez udziału Rodziców. To Wam Szanowni Rodzice należą się serdeczne podziękowania za trud, cierpliwość i motywowanie Waszych pociech do pracy.

  Drodzy Uczniowie przed Wami upragnione wakacje. Odpoczywajcie mądrze. Dbajcie o własne bezpieczeństwo, nie ulegajcie brawurze i nieprzemyślanym decyzjom. Czekamy na Was w szkole. Do zobaczenia we wrześniu.

   

  Wasi nauczyciele

 • MegaMisja

  Nasza szkoła od września dołączy do MegaMisji.                                                                       

   MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. W naszej szkole będzie realizowany w ramach zajęć na świetlicy szkolnej. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

 • Warto ! Zainteresuj się !

  Warto ! Zainteresuj się !

  W dniach 19 oraz 20 maja uczniowie z klasy 6,7, 8 obejrzeli piękny, wzruszający film biograficzny pt. ,, Karol Wojtyła- nasz Papież". Później wypowiadali się na jego temat ustnie, a częściej pisemnie.

  Każdy kto widział film, gorąco i serdecznie poleca, warto go zobaczyć......

  Tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=HHOX03Pmd5s

   

  oprac. Ag. M.

 • Z okazji 100. URODZIN PATRONA...

  Z okazji 100. URODZIN PATRONA...

  W maju uczniowie obejrzeli i wysłuchali teledysk pt. ,, Nie zastąpi Ciebie nikt", potem przedstawili swoje wrażenia, ocenę.

  Polecamy innym, posłuchajcie......

  Uczniowie z klasy 7 oraz klasy 8

  Tutaj link : https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qns

  oprac. Ag M.

 • SUPERKODERZY

  Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!
  #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.
  #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

 • Egzamin

  W dniach egzaminu 16,17,18 czerwca uczniowie klasy 8 zgłaszają się na egzamin zaopatrzeni w maseczki, własne przybory do pisania na godzinę 8.15. Proszę o nie zbieranie się w grupy, wchodzenie do szkoły głównym budynkiem i opuszczanie budynku po zakończeniu egzaminu wyjściem od strony sali gimnastycznej. 

 • Podręczniki szkolne- oddawanie.

  Zwrot książek i podręczników

  Biblioteka szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Jurkowie prosi o zwrot podręczników i książek dnia 15 czerwca 2020 r. w godzinach 8.00-14.00. Zwracane pozycje prosimy przygotowywać w następujący sposób:

  -podręczniki czyste, bez oprawek i uszkodzeń

  -zapakowane w foliowy worek, na wierzchu naklejona kartka z następującym opisem- imię i nazwisko ucznia, klasa, numer tel. rodzica

  Podręczniki należy zostawić w sali 28 na wyznaczonych dla poszczególnych klas stolikach. W przypadku braku podręczników, ich uszkodzeń szkoła będzie się kontaktować w tej sprawie z rodzicem ucznia.

 • Zakończenie roku- harmonogram.

  19.06.2020

  Zakończenie roku szkolnego odbędzie się  26.06.2020 r. na sali gimnastycznej zgodnie z następującym harmonogramem:

  8.00- klasa I

  8.45- klasa II

  9.30- klasa III

  10.15- klasa IV

  11.00- klasa V

  11.45- klasa VI

  12.30-klasa VII

  13.15-klasa VIII

  Proszę, aby rodzice młodszych uczniów wprowadzili dzieci do  głównego wejścia i odebrali je po zakończeniu rozdania świadectw od strony sali gimnastycznej. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego nie organizujemy akademii i  spotkania  z rodzicami. Proszę o zaopatrzenie dzieci w maseczki, ewentualnie gumowe rękawiczki oraz własne przybory do pisania (konieczność potwierdzenia odbioru świadectw)

 • Organizacja egzaminów końcowych i zakończenia roku.

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie –organizacja zajęć w ostatnim miesiącu zajęć i zakończenie roku szkolnego

  Dobiega do końca rok szkolny 2019/2020 proszę o zapoznanie się z organizacją zajęć w miesiącu czerwcu

  Dni 11 i 12 czerwca są dniami wolnymi od nauki szkolnej.

  W dniach 16,17,18 czerwca odbędą się egzaminy klasy ósmej. Jest to czas wolny od zajęć lekcyjnych dla  klas 1-7.

  Zakończenie roku szkolnego odbędzie się  26.06.2020 r. na sali gimnastycznej zgodnie z następującym harmonogramem:

  8.00- klasa I

  8.45- klasa II

  9.30- klasa III

  10.15- klasa IV

  11.00- klasa V

  11.45- klasa VI

  12.30-klasa VII

  13.15-klasa VIII

  Proszę, aby rodzice młodszych uczniów wprowadzili dzieci do  głównego wejścia i odebrali je po zakończeniu rozdania świadectw od strony sali gimnastycznej. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego nie organizujemy akademii i  spotkania  z rodzicami. Proszę o zaopatrzenie dzieci w maseczki, ewentualnie gumowe rękawiczki oraz własne przybory do pisania (konieczność potwierdzenia odbioru świadectw)

 • Dzień Dziecka

 • Praca szkoły, procedury od 25 maja 2020r.

  W załącznikach znajda państwo: procedury bezpieczeństwa, procedurę dla biblioteki , harmonogram funkcjonowania biblioteki obowiązujące od 25 maja 2020r.

   

 • Harmonogram rekrutacji do szkół średnich

  https://dokumenty.men.gov.pl/Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_2020-2021.pdf

 • Karol Wojtyła- nasz Papież

  Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Katecheci i Rodzice…

  W związku z przypadającym w tym roku 100-leciem urodzin świętego Jana Pawła II, wybitnego Polaka, charyzmatycznego przywódcy i niekwestionowanego autorytetu moralnego świata, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do obejrzenia filmu biograficznego „Karol Wojtyła – nasz Papież”: https://www.youtube.com/watch?v=HHOX03Pmd5s

  Film ten jest wprowadzeniem do cyklu spotkań z tym Niezwykłym Człowiekiem i przesłaniem jakie nam pozostawił. W kolejnych miesiącach nasz instytut przedstawi serię lekcji tematycznych, które przybliżą nauczanie i działalność Papieża Polaka.

  Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji.

   

  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

 • OTWARCIE SZKOŁY

  Od dnia 25 maja 2020 roku szkoła rozpoczyna zajęcia opiekuńczo – wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych, zajęcia specjalistyczne oraz konsultacje indywidualne lub grupowe.  Bardzo proszę, o informację od rodziców klas I-III, którzy planują posłać dziecko do szkoły o takiej decyzji do dnia 20 maja do godz. 9.00.
  Potrzeba taka wynika z konieczności utworzenia opieki nad uczniami wg. obowiązujących procedur (liczba uczniów w grupie w przeliczeniu na m.kw) oraz zabezpieczenie opieki przez nauczycieli. Do 21 maja na adres e-mail spjurkow@gmail.com proszę przesłać skany oświadczeń lub przynieść do szkoły i wrzucić do pudła znajdującego w pierwszym pomieszczeniu przy wejściu głównym do szkoły.

   

 • 100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II-PATRONA SP W JURKOWIE

  100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II-PATRONA SP W JURKOWIE
  17.05.2020  ,,TU, W TYM MIEŚCIE, W WADOWICACH, WSZYSTKO  SIĘ ZACZĘŁO. I ŻYCIE SIĘ ZACZĘŁO, I SZKOŁA SIĘ ZACZĘŁA, STUDIA SIĘ ZACZĘŁY I TEATR SIĘ ZACZĄŁ. I KAPŁAŃSTWO SIĘ ZACZĘŁO…”hymn.mp3​​​​​​​

  18 maja 1920 r. w Wadowicach przy ulicy Kościelnej urodził się  Karol Wojtyła, przyszły papież. W poniedziałek 18 maja 2020 roku obchodzimy setną rocznicę tego wydarzenia. Planowaliśmy uroczyste obchody urodzin naszego patrona, niestety z oczywistych względów -  pandemii koronawirusa - musieliśmy z nich zrezygnować . Jednak, mimo że nie możemy się  fizycznie spotkać w sali naszej szkoły, czy przed pomnikiem Karola Wojtyły, aby wspólnie się pomodlić i złożyć kwiaty, możemy celebrować to wydarzenie w wymiarze duchowym – wspólnie – choć każdy w swoim domu.

  Nieustannie pamiętamy, wspominamy naszego Czcigodnego Patrona. który był nie tylko kapłanem, Ojcem Świętym , ale przede wszystkim cudownym , wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu otwartym dla wszystkich – bez względu na status majątkowy . Pokochali Go wszyscy – prości ludzi, monarchowie i dygnitarze. Pochylał się nad każdym potrzebującym.  Jego łagodne, pełne dobroci spojrzenie   sprawiało, że troski i zmartwienia znikały, a świat dookoła stawał się piękniejszy. Był podporą , ostoją i nadzieją.  Dawał siłę nawet wtedy, kiedy wydawało się, że sytuacja jest beznadziejna. Zawsze wspierał i dawał nadzieję na lepsze jutro.  Gdyby żył w dzisiejszych-jakże dziwnych, trudnych, czasach, z całą pewnością wspierałby nas i wlewał w nasze serca otuchę i nadzieję na lepsze jutro. Na pewno prosiłby, aby nie zapominać o chorych, potrzebujących wsparcia na co dzień ,czasem w zwykłych, prostych czynnościach, jak choćby pomoc starszym ludziom w zakupach tak, aby nie musieli wychodzić z domu i narażać życia. Z całą pewnością wspierałby słowami otuchy pacjentów zarażonych  koronawirusem, leżących w szpitalach pod respiratorem i walczących o każdy oddech.  On sam dużo wycierpiał. Mając osiem lat,  na zapalenie mięśnia sercowego w 1929 roku zmarła jego matka Emilia. To był z pewnością szok dla dziecka, które nie zdążyło jeszcze przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Jednocześnie już na pogrzebie dało się dostrzec niezwykłą siłę wewnętrzną małego Karola, który nie płakał, zachował kamienną powagę jak u osoby dojrzałej. Kolejny cios to śmierć brata Edmunda  w roku 1932. Był on cenionym lekarzem, który zaraził się od pacjentki szkarlatyną.  Już jako młody człowiek  Karol (w 1941) roku  przeżył śmierć ojca Karola. Sam Karol niemal otarł się o śmierć podczas okupacji 1944 roku. Wracając z pracy w Solvaju, został potrącony przez niemiecką ciężarówkę. Był ranny w głowę , bardzo krwawił i tylko dzięki szybkiemu transportowi do szpitala przeżył. Niezwykły hart  ducha Karola Wojtyły widać także, kiedy jako duszpasterz rodzin uczestniczył w wędrówkach górskich i spływach kajakowych, miał jeszcze siłę na dwugodzinną modlitwę brewiarzową. Był niestrudzony w swojej działalności duszpasterskiej  w komunistycznych czasach.  Warto też dodać, że jego pielgrzymki do różnych krajów świata nie zawsze były bezpieczne. Czasem były trudne, wyczerpujące fizycznie i niejednokrotnie niosące sprzeciw władz i zagrożenie życia. To wszystko wymagało ogromnego hartu nie tylko ducha, ale i ciała.      Niewątpliwie dramatycznym wydarzeniem, mającym konsekwencje zdrowotne dla Jana Pawła II ,miał zamach na jego życie  13 maja 1981r. podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra. Pocisk trafił w brzuch, w palec lewej ręki i w prawy łokieć, co nie było bez znaczenia dla Jego zdrowia. Lekarze, którzy operowali wtedy Ojca Świętego, nie wierzyli, że ma szansę na przeżycie .Przez cały pontyfikat mierzył się z chorobami, które z biegiem lat się nasilały. Było mu coraz trudniej się poruszać. Pod koniec życia dołączyły się do tego poważne  problemy z oddychaniem i mówieniem. Przeszedł zabieg tracheotomii, po którym oddychał przy pomocy respiratora.  Mimo cierpienia zachował pogodę  ducha, choć niewątpliwie było mu przykro, kiedy podczas pamiętnej Niedzieli Wielkanocnej , podczas której chciał udzielić rzeszom wiernych, zgromadzonych na placu św. Piotra, błogosławieństwa ,,Urbi et  orbi”, nie mógł wypowiedzieć żadnego słowa. Jednak, pomimo tak ogromnego cierpienia, zawsze zachował pogodę   ducha i godność i człowieczeństwo. Mimo trudnych, dramatycznych chwil, swoją misję wypełnił do końca. Według świadków, gdy odchodził do Domu Pana, na Jego twarzy pojawił się uśmiech.

  Niewątpliwie, pełna godności i szacunku do bliźniego, postawa Jana Pawła II może być wzorem dla ludzi współczesnych – tych zdrowych i tych mierzących się ze wszelkiego rodzaju cierpieniem- tak wszechobecnym w dobie pandemii. Warto pamiętać słowa Papieża:

  ,,DLA CHRZEŚCIJANINA SYTUACJA NIGDY NIE JEST BEZNADZIEJNA.

  CHRZEŚCIJANIN JEST CZŁOWIEKIEM NADZIEI. TO NAS WYRÓŻNIA”.

  Jego życie było naznaczone cierpieniem. Dla tych, którzy nie widzą sensu cierpienia, warto by przypomnieli sobie słowa Jana Pawła II, który mówił, że:

  ,,CIERPIENIE NIE JEST KARĄ ZA GRZECHY (…) MOŻNA JE ZROZUMIEĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE W ŚWIETLE Bożej miłości, która jest ostatecznym sensem wszystkiego, co na tym świecie istnieje”…


    Jan Paweł II zawsze potrafił dotrzeć do każdego. Dostrzegał także tych najsłabszych, poszkodowanych przez los, poturbowanych przez życie, niepełnosprawnych… Nigdy od nikogo się nie odwracał.

  Wiara w Niego daje ogromną siłę, więc nie poddawajmy się. On zawsze wierzył, że można zmienić siebie, świat, ojczyznę na lepsze- pomimo przeciwności. Uczył, że nigdy nie wolno się poddawać, że zawsze jest czas na zmianę swojego życia.

  Bądźmy więc ostoją  i podporą dla innych, nadzieją na lepsze czasy, bo przecież żyjemy…,,Jeszcze będzie przepięknie…Jeszcze będzie normalnie…”

   Pragniemy żyć zgodnie ze  wskazówkami naszego Patrona Jana Pawła II, chcemy rozpowszechniać i utrwalać Jego dziedzictwo, przybliżać je  kolejnym pokoleniom.

  W ślad za słowami hymnu naszej szkoły:

  ,,NIECH SERCA MAŁE I DUŻE

    RADOSNYM WCIĄŻ BIJĄ TONEM,

    BO PAPIEŻ JAN PAWEŁ II

    JEST NASZEJ SZKOŁY PATRONEM”.


  Jesteśmy bardzo dumni z Naszego Papieża Rodaka. Pragniemy podążać Jego śladami….

        W HOLDZIE JANOWI PAWŁOWI II, PATRONOWI SZKOŁY W JURKOWIE – CAŁA WDZIĘCZNA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA:

       ,,SERCA MAŁE I DUŻE”

  OJCZE ŚWIĘTY: NA ZAWSZE POZOSTANIESZ W NASZYCH SERCACH…


                                                              Oprac. Beata Rabiasz -Górska

 • REKRUTACJA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

 • 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

  Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Dzięki niemu system władzy, jej kontroli i wybierania jest unormowany. Obywatele mają prawa i wolności wynikające z konstytucji i mogą dochodzić swoich praw w sądach. Pierwsza polska Konstytucja powstała 3 maja 1791 roku i była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie. Już kilka dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki dzień 3 maja został uznany za święto narodowe.

  Autorami Konstytucji 3 maja byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Nie obeszło się bez przeszkód podczas obrad w trakcie których uchwalono Konstytucję. W czasie obrad Sejmu Czteroletniego wielu posłów, pracujących na zlecenie państw ościennych (Rosji, Prus czy Austrii), sprzeciwiało się powołaniu ustawy zasadniczej. Okazja nadarzyła się 3 Maja 1791 roku, wówczas wielu przeciwników konstytucji nie powróciło jeszcze z Wielkanocnego urlopu. Po siedmiogodzinnych obradach Sejm zatwierdził konstytucję, a król Stanisław August Poniatowski ją podpisał. Twórcy Konstytucji 3 Maja określili ją jako „ostatnią wolę i testament gasnącej Ojczyzny”.

  (żródło: https://www.polskatradycja.pl/historia-polski/wydarzenia/konstytucja-3-maja.html)

  Uczniowie kl. 5 uczcili to święto wykonując kotyliony w barwach narodowych. 

  AT

 • Święto Ziemi 2020

  Dzień Ziemi 2020 - 22 kwietnia święto obchodziła nasza planeta. Dzień Ziemi ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne.

  Kl. 5 postanowiła włączyć się w obchody i uczniowie przygotowali różne plakaty z tej okazji.  A.T. 

 • Telefon zaufania

  W przypadku doświadczenia przemocy  dzieci i młodzieży mogą skorzystać ze specjalnie dla nich dedykowanego  telefonu zaufania 116 111

   

  Komenda Główna Policji przekazała Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informacje o funkcjonowaniu  bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój Parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie.
  Więcej informacji na stronie  https://twojparasol.com/

   

strona:

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie
  Jurków 150, 32-860 Czchów
 • (+14) 68-42-200