Nawigacja

 • Siatkarski maraton podczas Mistrzostw Europy Siatkarzy na Tauron Arena z naszym udziałem.

  Początkiem września rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Siatkówce mężczyzn. Jednym z gospodarzy było miasto Kraków, a mecze w „polskiej” grupie odbywały się w największej hali widowiskowej w Polsce mieszcząca ponad 20.000 miejsc czyli Tauron Arena Kraków. Dzięki uprzejmości Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej udało się nam zarezerwować wejściówki dla dzieci szkolnych, nauczycieli, trenerów, opiekunów i osób którzy od wielu lat kibicują naszej reprezentacji. Najwięcej uczniów było ze szkoły podstawowej w Jurkowie i Złotej. 

  W ciągu tygodnia mieliśmy możliwość zobaczyć na żywo mecze  z Portugalią, Grecją, Belgią i Ukrainą. Po nieudanym występie na olimpiadzie mieliśmy obawy czy uda się mentalnie pozbierać po tak krótkim czasie. Niepotrzebnie. Wszystkie mecze w Krakowie zakończyły się zwycięstwem Polaków przy gorącym dopingu najlepszych kibiców na świecie. Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła tym meczom. Przy wypełnionych trybunach doping niósł naszych zawodników. Mieliśmy też w tym swój udział. Dla większości z ponad 200 osób którym udało się załatwić wejściówki była to pierwsza okazja z bliska zobaczyć rywalizację na takim poziomie i dopingować  Mistrzom Świata czyli Polakom. Bilety na nasze sektory były w granicach 200 zł , a nam udało się dzięki związkowi zobaczyć to za darmo. Ma to na celu popularyzację siatkówki wśród młodzieży. Zainteresowanie było ogromne, a patrząc co osiągają i grają Polacy popularność tej dyscypliny będzie jeszcze wzrastać. Duża też w tym rola rodziców żeby wspólnie z dzieciakami czasem usiadła i wspólnie te mecze oglądała i pewne rzeczy im tłumaczyła.
  Cieszę się że udało się zorganizować te wyjazdy i mam nadzieję, że takie wydarzenia, emocje będziemy długo pamiętać i wracać myślami oglądając naszą reprezentację w telewizji, a kto wie może jeszcze kiedyś na żywo. Dziękuję wszystkim zaangażowanym serdecznie za pomoc w organizacji i opiekę podczas tych wyjazdów. 

  Opracował: Bartłomiej Wnęk

 • W setną rocznicę urodzin Stanisława Lema…

  W setną rocznicę urodzin Stanisława Lema…

  Stanisław Lem- pisarz, twórca, człowiek wielu zainteresowań, przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej, filozof, futurolog, eseista… Jego nazwiskiem została nazwana – odkryta we wrześniu 1970 roku- planetoida, w 1996 r. został nominowany do Nagrody Nobla,
   której ostatecznie, niestety , nie otrzymał.

  Warto się zainteresować jego osobą, twórczością :)))

  Iii, my to zrobiliśmy !!!

  *** W zeszłym tygodniu czytaliśmy na języku polskim opowiadania science- fiction z książki pt. ,,Bajki robotów”.

  *** A dnia 13 września  uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawych lekcjach bibliotecznych przeprowadzonych przez pana Kazimierza Migacza.

                                                         oprac. Agnieszka Mordarska

   

 • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

  Informacje dla szkół i placówek, rekomendacje dla rodziców.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. O godz. 8.00 Msza Św. w Kościele Parafialnym, po jej zakończeniu poszczególne klasy wspólnie z  wychowawcami udadzą się do szkoły. Na hali sportowej odbędzie się spotkanie ogólne, a następnie w klasach z wychowawcami. Ze względu na sytuację covidową do szkoły zapraszamy tylko rodziców uczniów klasy pierwszej.
  W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny tj. dezynfekcja rąk, stosowanie maseczek w przestrzeniach wspólnych.

  Dyrektor szkoły

      Beata Migas   

 • 31.08.2021

  Moduł Opłaty został zmodyfikowany. Przy opłacie obiadów za wrzesień, prosimy o dokonanie opłaty za Herbatę i Kompot do końca roku kalendarzowego (za wrzesień, październik, listopad i grudzień) w kwocie: 

  • Herbata - 4 x 2,00 zł = 8,00 zł
  • Kompot - 4 x 2,00 zł = 8,00 zł
 • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
  30.08.2021

  Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki w postaci koła informatycznego, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

 • Posiłek w szkole i w domu- moduł 3
  27.07.2021 Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała środki w ramach projektu „Posiłek  w szkole i w domu- moduł 3”.
 • 20.07.2021
  W sierpniu b.r. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie rozpocznie realizację zadania „Wakacyjny czas” w ramach projektu „Wakacyjna AktywAkcja”- półkolonie. W projekcie weźmie udział 15 uczniów Szkół z Gminy Czchów. 
 • 20.07.2021
  W sierpniu b.r. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie rozpocznie realizację zadania „Organizacja wypoczynku letniego w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży” –z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego.
 • 20.07.2021
  Od września 2021 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie rozpocznie realizację zajęć sportowych dla uczniów organizowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”
 • „Rowerem po Gminie Czchów” - Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU - Podsumowanie projektu

  „Rowerem po Gminie Czchów” - Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU - Podsumowanie projektu

  Rozpoczęta w listopadzie 2020 r. przygoda rowerowa w ramach projektu „Rowerem po gminie Czchów” dobiegła końca. 
  W ciągu siedmiu kolejnych wypraw każdy z nas  pokonał trasę ponad 200 km. Jest to niemały wyczyn biorąc pod uwagę, że nasza kondycja po okresie pandemii pozostawiała wiele do życzenia. Jednak każda kolejna wycieczka rozwijała nasze umiejętności, podnosiła wydolność. Równocześnie w wielu z nas zaczęła kiełkować pasja do rowerowych wyjazdów. Zakończenie projektu zbiegło się z rozpoczęciem wakacji, możemy więc teraz  śmiało wspólnie z rodzicami i rodzeństwem planować kolejne rowerowe imprezy. 
  Przypomnijmy wszystkim jak przebiegał nasz projekt. Od listopada 2020 rozpoczęliśmy przygotowania do wyjazdów. Zapoznaliśmy się z wyposażeniem, obsługą, konserwacją rowerów , a także z zasadami doboru odpowiedniego ubioru rowerzysty. Przybliżono nam zagadnienia pierwszej pomocy w przypadku urazów doznanych w czasie wycieczek. Odświeżyliśmy wiedzę z zasad ruchu drogowego. Poznaliśmy aplikacje pozwalające zaplanować aktywność fizyczną.  Wykorzystując mapy zaplanowaliśmy nasze trasy rowerowe. W naszych przygotowaniach uczestniczyli strażacy OSP w Jurkowie, ksiądz proboszcz z Czchowa, policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie oraz nasi nauczyciele. 
  Na wiosnę rozpoczęliśmy nasze zmagania rowerowe. Nasze trasy pozwoliły nam zapoznać się z walorami historycznymi, geograficznymi naszej gminy. Zapuściliśmy się także do naszych sąsiadów, czyli do gminy Zakliczyn oraz Łososina Dolna. Różnobarwne koszulki naszych uczestników były już rozpoznawane w całej okolicy. Podsumowaniem projektu był rajd wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Z kolejnych wypraw powstała piękna galeria zdjęć, którą mogą podziwiać pasjonaci sportu rowerowego. Projekt jest rozpoznawalny także dzięki kolejnym relacjom umieszczanym w czasopiśmie „Czas Czchowa” oraz na szkolnej stronie internetowej. 
  Dzięki środkom z Fundacji PZU nauczyliśmy się aktywnie spędzać wolny czas, odbudowaliśmy relacje w grupie po długim okresie izolacji, zadbaliśmy o wzajemną współpracę i dbałość o wszystkich członków zespołu. 

 • „Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom”

  „Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom”

  Rada Rodziców, dyrekcja oraz cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jurkowie składają gorące podziękowania wszystkim rodzicom, przyjaciołom szkoły, ludziom dobrej woli, którzy tak licznie i entuzjastycznie wzięli udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu ciast. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za okazaną nam życzliwość i pomoc w realizacji naszych planów.

  Dyrektor Szkoły Beata Migas

 • Kolejna edycja #SuperKoderów Fundacji ORANGE nasza!

  Kolejna edycja #SuperKoderów Fundacji ORANGE nasza!

  Nasza Szkoła została zakwalifikowana do kolejnej edycji #SuperKoderów Fundacji ORANGE. Tym razem są to "3Wymiary matematyki". W tej ścieżce chcemy pokazać SuperKoderkom i SuperKoderom użytkowy i wszechstronny charakter matematyki. Zaprezentujemy, jak można wykorzystać umiejętności nabyte na lekcjach matematyki do projektowania obiektów trójwymiarowych. Przejdziemy drogę od prototypu do fazy testów, kończąc na gotowym produkcie stworzonym z wykorzystaniem drukarki 3d.

  Szkoła otrzymuje dofinansowanie w wysokości 2500 zł na zakup drukarki 3D i materiałów do druku. W obecnej edycji były różne formy prezentacji dotychczasowych osiągnięć szkoły w dziedzinie programowania. Jedną z nich był klip video o czasie nie dłuższym jak 40 sekund. Oto i on!

  Foto & Video Antoni Orszulak

 • Konkurs „Kazimierz Wielki i jego czasy”

  Konkurs na temat Kazimierza Wielkiego ma w naszym regionie długoletnią tradycję.  Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w jego kolejnych edycjach. W tym roku sześcioro uczniów zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Drugie miejsce w konkursie zajęła Zosia Nieć uczennica klasy piątej, a zarazem najmłodszy członek naszej drużyny. 
  Serdeczne gratulacje dla całej drużyny! 

 • Dzień Dziecka

  Pierwszy dzień czerwca to święto wszystkich dzieci. W naszej szkole był to równocześnie dzień sportu, wspólnej zabawy i integracji. Rozpoczął się od przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka” przygotowanego przez uczestników zajęć teatralnych w ramach projektu „Niebanalny Klub Juniora”. Później uczniowie uczestniczyli w ciekawych i śmiesznych konkurencjach np. rzut kaloszem na odległość, chodzenie synchroniczne na desce, toczenie opony i wiele innych.  Mieli okazję do rozrywki, ruchu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim czas na wspólne bycie ze sobą. Głodni i zmęczeni znaleźli coś smakowitego na pachnącym grillu.

 • „Rowerem po Gminie Czchów”- Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU

  „Rowerem po Gminie Czchów”- Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU

  W czasie pierwszej kwietniowej  wyprawy pokonaliśmy trasę 22 km. Wyruszyliśmy z Jurkowa poprzez prom w Piaskach, stadion i zaporę w Czchowie. Druga wycieczka liczyła 30 km. Tym razem zrobiliśmy pętle Jurków-Piaski Drużków- Czchów- Wytrzyszczka- Tropie-Witowice-Jurków. Walory przyrodnicze, architektoniczne i krajobrazowe naszej gminy sprawiają, że jest to ciekawy teren do organizacji turystyki rowerowej i pieszej. W Czchowie można podziwiać Basztę, czyli pozostałość po średniowiecznym zamku położonym na szlaku handlowym wiodącym z Węgier. Malownicza wieś Piaski Drużków wiedzie wzdłuż Dunajca i położony jest w niej dawny dwór Krasuskich. Będąc w Wytrzyszczce warto w okresie letnim zatrzymać się na zamku Tropsztyn. Nie można zapomnieć o Tropiu położonym po drugiej stronie Dunajca, z pięknym XIII wiecznym kościołem św. Andrzeja Świerada i Benedykta.

 • 07.06.2021

  Moduł Opłaty został zmodyfikowany

 • „STROFY DLA MAMY” - konkurs recytatorski

  „STROFY DLA MAMY” - konkurs recytatorski

   

  Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata.                                                                       

   Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka.”

                                                                                                                                                abp Stanisław Wielgus

   

  W dniu 20 maja 2021 roku odbyło się przesłuchanie uczniów klas I-III, którzy zgłosili się do konkursu recytatorskiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Czchowie. W eliminacjach szkolnych wzięło udział siedemnastu uczniów. Komisja, w skład której wchodziły wychowawczynie klas I-III oraz zaproszona Pani Bibliotekarka oceniały uczestników pod względem doboru tekstu i jego pamięciowego opanowania, wyrazistej i poprawnej recytacji, interpretacji tekstu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Zwycięzcami konkursu w poszczególnych klasach zostali:

  Klasa I                                                        Klasa II                                                            Klasa III

  I miejsce – Daria Piech               I miejsce- Miłosz Radźko                      I miejsce- Paulina Mulka

  II miejsce – Kacper Piech            II miejsce – Oliwia Michalczyk           II miejsce – Zuzanna Szmit

  III miejsce – Kuba Łyszczasz       III miejsce – Nikola Karpiel                 III miejsce – Nikola Wójcik

  Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca reprezentować będą szkołę w eliminacjach gminnych w dniu 24 maja 2021 roku.

  Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                                        Al. Mordarska

   

 • Teatrzyk profilaktyczny

  Teatrzyk profilaktyczny

  W dniu 17.05 w naszej szkole gościł teatr Maska z Krakowa. Dzieci z klasy I-III oglądały piękną bajkę promującą czytelnictwo pt. „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. W bajce występowały następujące osoby: Skrzat, Biedronka, Sowa, Leśne Licho i Jagódka - Leśna czarodziejka. Uczniowie świetnie się bawili, powtarzając wiersze i rymowanki np. wskaż gdzie mieszka sowa zła – hopsa sa, hopsa sa. Często też wybuchali śmiechem, bo Sowa kradła książki, gdyż uważała się za „symbol mądrości” i do niej powinny należeć wszystkie książki świata. Po długich perypetiach Skrzat wspólnie z Biedronką odzyskali cały księgozbiór. Sowa od widzów otrzymała karę, gdyż za złe postępowanie musi być nagana, dlatego wykonywała ćwiczenia gimnastyczne. W końcu zrozumiała, że nie należy kraść książek tylko je wypożyczać w bibliotece. Każdy człowiek wie, że książki rozwijają naszą wyobraźnię, poszerzają wiedzę o otaczającym świecie, poprawiają pamięć, wzbogacają słownictwo, uspokajają i poprawiają sen, dlatego warto sięgać po nie codziennie. 

                                                                                                                    Irena Gagatek - Średniawa

   

strona:

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie
  Jurków 150, 32-860 Czchów
 • (+14) 68-42-200