Dzień Dobra ...

Niedziela Miłosierdzia Bożego przypadająca w pierwszą niedzielę po Wielkanocy rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tej okazji już po raz drugi nasze SKC zorganizowało Dzień Dobra, który ma za zadanie uświadomić nas, że dobra jest więcej niż zła. Dobro jest ciche nie krzyczy o swoim istnieniu. Ten dzień ma przypomnieć o możliwościach czynienia dobra innym. Chociażby przez działalność Szkolnego Koła Caritas,   a także  przez dobre słowo, uśmiech , modlitwę i dobry uczynek . We wtorek 9 kwietnia zorganizowaliśmy krótki apel na którym przedstawiliśmy jak można szerzyć dobro wokół siebie. Wspomnieliśmy  działalność i wskazania  naszego patrona Jana Pawła II,  apostoła miłosierdzia oraz zorganizowaliśmy  kiermasz  „papieskich kremówek” z  którego dochód został przeznaczony na działalność Caritas. Natomiast w niedzielę 14 kwietnia obchodziliśmy uroczyście w kościele parafialnym „Dzień dobra” uświetniając oprawę Mszy św. o godzinie 11.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowania uczniom oraz pani katechetce składam serdeczne podziękowanie.

Opiekunka SKC : Małgorzata Odrobina