XXII Dzień Papieski pod hasłem -„Blask Prawdy”

W październiku przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną na fundusz stypendialny  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w tym roku pod hasłem – „Blask Prawdy”. Wolontariusze zbierali datki do puszek oznaczonych logo Fundacji  pod sklepami „Wramex” oraz  „Galeria Rabek” przez dwie soboty tj. 15 i 22 października . Kwestowało  6 osób  z klas 8 i 7  w godzinach przedpołudniowych . Zebraliśmy kwotę  776,41 .
W imieniu swoim i  fundacji  składamy wszystkim wolontariuszom serdeczne  podziękowanie za poświęcony swój  wolny czas.
               Fundacja wspomaga zdolnych  uczniów z biednych wiejskich rodzin, których nie stać na kształcenie się. Podopieczni fundacji to młodzi wykształceni ludzie stanowią żywy pomnik Jana Pawła II Patrona Naszej Szkoły . Słowem jest to pomnażanie dobra, które procentuje jeszcze po śmierci  Jana Pawła II. Warto wspomóc ten cel, bo każdy człowiek to wielki skarb.

Opiekunowie SKC : P. Horak
M. Odrobina