Wdzięczność pamięcią serca …

27 października  w piękne, słoneczne i ciepłe popołudnie grupa  8 uczniów ze SKC  postanowiła przeprowadzić  sprzątanie cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych.  Przed pracą odwiedziliśmy groby księży proboszczów tam pochowanych i pomodliliśmy się za ich dusze. Następnie pozmiataliśmy schody i plac przed wejściem na cmentarz. Zebrane liście i trawy zanieśliśmy do kompostownika .
Wszyscy z zapałem i radością  pracowali . Padło nawet spostrzeżenie, że „w taką pogodę przyjemniej poruszać się fizycznie niż patrzeć w media” . Oby to spostrzeżenie częściej królowało w myśleniu uczniów. Jak widać pamięć o zmarłych jest nie tylko wyrażaniem wdzięczności dla przodków poprzez modlitwę za nich , ale i sprawiać radość i  satysfakcję .
Wszystkim zaangażowanym uczniom bardzo dziękuje za poświęcony czas i pracę.

Opiekunka SKC: M. Odrobina