W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

W piękną  przedświąteczna niedzielę  18 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe pt. ”Oczekiwanie na Boże Narodzenie”. Uczniowie z klas starszych oraz SKC przygotowali Jasełka w których przedstawiły współczesne spojrzenie na Święta . Uświadomiły nam, że Pan Bóg jest również w drugim człowieku nie tyko tym pięknym, atrakcyjnym, ale też w biednym, potrzebującym pomocy, schronienia  lub wsparcia . My często jesteśmy zabiegani codziennym i obowiązkami, a najgłębszy sens Świąt czyli przyjście Dzieciątka Jezus zostawiamy na sam koniec lub pomijamy go . Obyśmy nie usłyszeli jak staruszka słów „Dziś trzykrotnie przyszedłem odwiedzić cię i po trzykroć  nie przyjęłaś mnie”.
    Dlatego zorganizowany kiermasz świąteczny jest okazją i przypomnieniem o potrzebach, troskach  bliźnich, których mamy obok siebie na co dzień, a  przygotowane ozdoby i słodycze są źródłem środków, które przeznaczamy na potrzeby bliźnich w trudnej sytuacji.
       Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Jasełek i Kiermaszu składam serdeczne podziękowanie . Dzieciom i nauczycielom za przygotowanie przedstawienia na scenie, rodzicom  za przygotowanie słodkości i nauczycielom oraz paniom z obsługi na czele z panią Dyrektor za przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych.

Opiekunowie SKC M. Odrobina
P. Horak