Każde święta to czas radości…

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowywali przez Wielki  Post upominki dla chorych w szpitalu w Czchowie oraz w Jurkowie . Były to koszyczki w formie składanki papierowej , które napełniliśmy wielkanocnymi słodkościami . Dla chorych na terenie Jurkowa przygotowaliśmy stroiki wielkanocne wraz ze słodyczami . W sumie przygotowaliśmy około 80 paczuszek . Na tydzień przed świętami zaczęliśmy składanie życzeń i obdarowywanie chorych . Najpierw uczniowie udali się do chorych w Jurkowie  złożyli życzenia i wręczyli stroiki. Natomiast w Wielkim Tygodniu przedstawiciele SKC wraz z opiekunami udali się o ZOL-u w Czchowie, gdzie składaliśmy osobiście życzenia  i wręczaliśmy upominki . Spowodowaliśmy niemałe poruszenie i radość chorych . Chorzy  ludzie pragną kontaktu, rozmowy i odwiedzin w szpitalu . Spotkaliśmy się z wdzięcznością i radością . W zamian otrzymaliśmy jajko wielkanocne papierowe wykonane przez panią podopieczną Zolu .
Sadzę ze ten pobyt pozostanie w pamięci uczniów na długo

Opiekunowie SKC: P. Horak
M. Odrobina