„Dzień Dobra” w naszej szkole

W poniedziałek 15 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Dobra” przygotowany przez Szkolne Koło Caritas  . Celem takiej akcji jest zwrócenie uwagi na czynione dobro,  które dzieje się wokół nas oraz zachęta do jego pomnażania w życiu codziennym gdyż „Dobro zawsze wraca kolejnym dobrem”.
           Gwoździem naszego spotkania była obecność Franciszkanina z Ukrainy Ojca Polikarpa, który opowiedział nam jak wygląda życie codzienne w jego kraju ogarniętym wojną .Uczniowie dowiedzieli się kim są  franciszkanie, których on reprezentuje oraz zapoznali z pracą Ojca, a co ważne sytuacją codzienną dzieci i ich rodzin . Wszystkich nas prosił o modlitwę o zakończenie wojny .
          Opiekun koła pan Piotr  wręczył Ojcu pieniądze, które zapracowaliśmy w czasie „Kiermaszu ze Słodkościami” w kwocie 1106 zł  w dniach 11 i 12 maja przeznaczonego na pomoc Ukrainie. Uczniowie także  śpiewali piosenki oraz przedstawiliśmy prezentację medialną, która krótko przedstawiła naszą działalność ,aby zachęcić uczniów do pomnażania dobra.
         Na koniec, aby rozpocząć łańcuszek dobra wszystkich uczniów i nauczycieli poczęstowaliśmy słodyczami z serduszkiem na którym brzmiał napis  „Uśmiechnij się ! Dobrze, że jesteś! – Dzień Dobra 2023 r.  Myślę, że spotkanie pozostanie w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli .

Opiekunowie SKC : P. Horak
M. Odrobina