Pielgrzymka do Częstochowy

We czwartek  12 października grupa uczniów ze SKC oraz z klas  od 4 do 8 wyruszyła wczesnym rankiem do Częstochowy.  W tym dniu odbywało się coroczne już XXIII  spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II . Uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych reprezentujących placówki oświatowe od przedszkola do studentów. Mszy św. przewodniczył opiekun naszej Rodziny Ksiądz Biskup Marek Solarczyk. Następnie odczytano Akt Zawierzenia Matce  Bożej i List do Ojca św. Franciszka. Po Mszy św. odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu na znaczek pielgrzymkowy. Warto przypomnieć, że pierwszą nagrodą był laptop.
                Po głównych uroczystościach poszliśmy pokłonić się Matce Bożej do Kaplicy na prywatną modlitwę przed obrazem . Tuż przed wyjazdem zwiedziliśmy Wieżę widokową oraz Skarbiec jasnogórski , a wszystko to za darmo , bo w tym dniu młodzież ma darmowy wstęp do wszystkich atrakcji Jasnej Góry.
Opiekunowie SKC ;Bernadeta Kalicka - Rabiasz
Małgorzata Odrobina