Szlachetna Babeczka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

W dniach  od 2 do 3 października 2019r., Szkolne Koło Caritas w Jurkowie, reaktywowało swoją działalność, organizując akcję charytatywną pt. „ Szlachetna babeczka”na rzecz chorej Zuzi. Walczy ona z „ potworem, który nosi nazwę -  neuroblastoma IV stopnia. Dlatego też potrzebuje szczególnego wsparcia do walki z nim.

Opiekunowie SKC wraz z wolontariuszami przygotowali kiermasz ciast, ciasteczek, babeczek i galaretek. Cały dochód ze sprzedaży tychże słodkości został ofiarowany Zuzi poprzez dokonanie wpłaty na konto fundacji „Uratujmy Królewnę Zuzię”, która gromadzi środki potrzebne na leczenie dziewczynki.

Jak zwykle nie zawiedli nasi wolontariusze, którzy tym razem stali się także darczyńcami.Z pomocą swoich rodziców, a niektórzy nawet babć, ubogacili swoimi wypiekami nasze „ babeczkowe stoisko”.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka: uczniom, rodzicom, nauczycielom, wszystkim, którzy upiekli ciasta i tym, którzy je kupowali.

Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat na lepszy!

Opiekunowie SKC :  A .Kornaś                                                                                                     M. Odrobina