„Program wsparcia edukacji” inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki

W czerwcu br. Ministra Edukacji i Nauki ogłosiło II edycję „Programu Wsparcia Edukacji”. Nasza szkoła, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, złożyła dwa wnioski.

Projekt autorstwa Antoniego Orszulaka pt.: @zatrzymane w kadrze - fotografia i film kreatywnie dla ucznia i nauczyciela w II edycji „Programu Wsparcia Edukacji” MEiN, w module I – „Innowacyjna edukacja” gdzie zakwalifikowano 41 projektów o łącznej wysokość wsparcia: 4 495 000 zł, zyskał akceptację i dofinasowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 100 000 zł.

Udział uczniów w projekcie da im szansę na kreatywne korzystanie z urządzeń, aplikacji i miejsc w sieci które, jak się im wydaje, już dobrze znają. Zaczynając od podstaw fotografii i filmu, od historii ich powstania aż po nowe trendy i nowinki technologiczne. Projekt będziemy realizować w oparciu o istniejącą bazę sprzętu foto i video pozyskanego z rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie poznają fotografie krajobrazu dokumentując piękno naszej Małej Ojczyzny Ziemi Czchowskiej leżącej w Dolinie Dunajca i otoczonej malowniczymi wzniesieniami, bogatej w faunę i florę. Stanowi to doskonałą bazę do poznania fotografii przyrodniczej, zdjęć nocnych czy makrofotografii. Korzystając stabilizatorów do aparatów, kamer i smartfonów naucza się tworzyć kreatywne ujęcia. Fotografia i film z drona to nowość w tym projekcie. Da to uczniom szanse na poznanie najnowocześniejszej technologii w dziedzinie fotografii i filmu z lotu ptaka.