Nawigacja

  • Mały Kopernik – dotknąć, działać, eksperymentować.

    17 stycznia gościliśmy w naszej szkole wystawę machin Leonarda da Vinci. Leonardo da Vinci – włoski, renesansowy malarz, rzeźbiarz, architekt, matematyk, mechanik. Jednak najbardziej zasłynął jako malarz, za sprawą obrazów Mona Lisa, Ostatnia Wieczerza, Dama z gronostajem. Był także naukowcem-wynalazcą. Jego projekty wyprzedzały swoją epokę i stały się inspiracją dla współczesnej inżynierii. Do rekonstrukcji eksponatów zostały użyte wyłącznie materiały stosowane w epoce renesansu.  Wystawa składała się z kilkunastu interaktywnych eksponatów, które zachęcały do samodzielnego eksperymentowania, wzbudzały ciekawość i zachęcały do działania. W ten sposób uczniowie z elementów budowali most, kopułę, segregowali kule, pisali drukowane litery. Ponadto zaznajamiali się z budową wiatromierza, kolejki linowej, młota, wiatraka. Spotkanie z machinami Leonarda da Vinci mogło być początkiem fascynującej przygody.            I. Gagatek-Średniawa

  • Idą Święta, o bliźnim pamiętaj! Kiermasz Bożonarodzeniowy Jurków 2022

    „A kto wie, czy za rogiem
    Nie stoją Anioł z Bogiem?
    I warto mieć marzenia
    Doczekać ich spełnienia 

    Szkolne kiermasze stały się już grudniową tradycją. Po trzyletniej przerwie w Szkole Podstawowej w Jurkowie wrócono do organizacji tradycyjnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego połączonego z Jasełkami.

    W niedzielę 18 grudnia 2022r. w Naszej Szkole odbył się wspaniały Kiermasz Bożonarodzeniowy.  Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie.

    Kiermasz uświetnił występ naszych uczniów z klas IV, V i VI, którzy przedstawili Jasełka uświetnione śpiewem kolęd w wykonaniu uczennic klas VII i VIII. Dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom występu.

    W czasie kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta, babeczki, pierniczki, świece zapachowe, stroiki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz wspomogli naszą akcję charytatywną – serdecznie dziękujemy! 

    Niech wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia

    wypełni ciepłem i radością Państwa serca.

    Niech blask gwiazd przypomina,

    że czasami wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie,

    by zadziała się magia.

    Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

    oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

    oprac. A.T. 

  • Mikołajkowy wyjazd do Kopalni Soli w Bochni.

    9 grudnia 2022 r. kl. I-III wybrały się do najstarszej kopalni w Polsce - do Bochni. Przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Najpierw oglądaliśmy zabytkowe maszyny górnicze, a następnie szybem Campi zjechaliśmy windą górniczą w głąb kopalni. Dzięki ekspozycji multimedialnej przenieśliśmy się w czasy panowania księcia Bolesława Wstydliwego i Księżnej Kingi. Pani Przewodnik przybliżyła dzieciom historię kopalni, która działalność górniczą rozpoczęła w 1248 roku. Obecnie, w Bochni, soli kamiennej już się nie wydobywa, lecz można zobaczyć zabytkowe żupy spacerując podziemną trasą turystyczną i zażywać leczniczego mikroklimatu. Trasę tą pokonaliśmy jadąc podziemną kolejką i cały czas szukaliśmy oznak pobytu Mikołaja. W końcu dzieci znalazły worek Mikołaja, co oznaczało, że jest w pobliżu. Dużą radość sprawił im Święty, obdarowując ich woreczkiem soli, który mieli otworzyć w noc wigilijną. Opowiedział im również całą prawdę o Świętym Mikołaju. W podziękowaniu uczniowie wyrecytowali krótki wiersz. Następnie dzieci aktywnie spędzały wolny czas. Jednak czas szybko płynął, pożegnaliśmy labirynt korytarzy solnych i udaliśmy się w drogę powrotną. Wyjazd ten pozostawił bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące.            I. Gagatek-Średniawa

  • „Jestem mały - wiem więcej”

    „Jestem mały - wiem więcej”

    W dniu 7 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Jestem mały- wiem więcej”. Organizatorem projektu był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej woj. małopolskiego. Natomiast pomysłodawcą przeprowadzenia projektu w naszej szkole był Komendant Gminny Pan Piotr Musiał. W projekcie udział wzięło 22 uczniów klas drugich i trzecich pod opieką nauczycielki Alicji Mordarskiej i druhów OSP Jurków.

    Celem udziału w projekcie było podniesienie wiedzy i umiejętności najmłodszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym. Na zajęciach praktycznych „mali strażacy” uczyli się oceniać stan poszkodowanego, a na fantomach ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczyli się zasad powiadamiania o zdarzeniach straż pożarną oraz inne służby ratownicze. Dodatkowym elementem szkolenia była musztra strażacka. „mali strażacy” przed rozpoczęciem projektu otrzymali w prezencie mundurki, które służyły im podczas zajęć.

      W spotkaniu podsumowującym projekt, oprócz całej społeczności szkolnej, rodziców i nauczycieli uczestniczyli również zaproszeni goście- władze Straży Pożarnej oraz Samorządowe. Licznie zgromadzonych na sali gimnastycznej gości powitała Dyrektor Szkoły Pani Beata Migas oraz Prezes OSP Jurków Pan Krzysztof Olchawa.

    Po oficjalnych powitaniach uczniowska drużyna strażacka wmaszerowała na salę gimnastyczną przy dźwiękach rozlegającej się syreny. Uczniowie prezentowali wiersze i piosenki o tematyce strażackiej, udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości numerów alarmowych. Zademonstrowali wykonanie RKO na fantomach oraz dokonali oceny stanu  poszkodowanego i ułożenie go w pozycji bocznej bezpiecznej.

    W czasie uroczystego podsumowania zaproszeni goście zobaczyli relację filmową z realizacji projektu, którą prezentował druh Wojciech Musiał. Kolejnym punktem podsumowania był egzamin, który celująco zaliczyli wszyscy uczestnicy. Za udział w projekcie „mali strażacy” otrzymali stosowne Certyfikaty oraz pamiątkowe maskotki- Strażaka.

      Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom klasy drugiej za przygotowanie poczęstunku dla gości i uczniów oraz za wszelka pomoc w realizacji projektu.

      Jestem pewna, że dzięki realizowanemu projektowi mali ratownicy z naszej szkoły są dobrze przygotowani do niesienia pomocy innym, a w przyszłości zasilą szeregi jurkowskiej straży, a może nawet zostaną zawodowymi strażakami. Czego z całego serca Im życzę!

                                                                                                                                 Opiekunka grupy Alicja Mordarska

  • Poezja Marii Konopnickiej

          Dnia 22 listopada odbył się szkolny konkurs recytacji pt. "Poezja Marii Konopnickiej". Ta wybitna poetka napisała dużo wspaniałych wierszy. Niektóre z nich zaprezentowało 11 uczniów klas 1 - 6 m.in. "Sine lasy", "W pole", "Wizja", "A jak śpiewać", "Tęcza", "Zła zima", "Taniec", "Stefek Burczymucha", "W szkole", "A fala płacze". Dzieci bardzo ładnie recytowały, ale jak zawsze należało wyłonić zwycięzców. W komisji konkursowej były panie organizatorki, Maria Szmit i Agnieszka Mordarska, które pod uwagę brały dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, dykcję, interpretację wiersza, ogólny wyraz arytstyczny. Wyniki konkursu są następujące:

    klasy 1 - 3

    I miejsce 

    Lena Przychocka kl.1

    Klasy 4 - 6

    I miejsce 

    Dawid Fielek kl.4

    Mateusz Fielek kl.6

    II miejsce 

    Zuzanna Szmit kl.5

    III miejsce 

    Julia Karpiel kl.6

                                                                                                                         Opracowała: Maria Szmit

     

     

  • Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

       25 listopada uczniowie klas 1 - 3  świętowali Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyszły tego dnia do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami, do których cały dzień się przytulały. Pani bibliotekatka przeczytała uczniom fragment książki "Miś Uszatek", który z  wielkim zaciekawieniem słuchali i odpowiadali śpiewająco na pytania. Każdy przedstawił swojego pluszaka. Pani ze świetlicy zrobiła dzieciom quizy ze znajomości różnych misiów. Całkiem nieźle sobie poradzili, chociaż nie wszystkie misie były dla niektórych tak dobrze znane. Aby utrwalić ten obraz misia, dzieci pokolorowały rysunki, każdy według swoich upodobań. W nagrodę za swoję pracę uczniowie otrzymali od swoich wychowawców dyplomy przyjaciele pluszowego misia.

                                                                                                                     oprac: Maria Szmit

  • I Kongres Prozdrowotny Zespołu Szkół w Czchowie

    Klasa 8 otrzymała zaproszenie od Stowarzyszenia Dobroczynnego Iskierka Nadziei w Czchowie i Zespołu Szkół w Czchowie na I Kongres Prozdrowotny.

    Nasi uczniowie znaleźli w programie spotkania wiele ciekawostek:

    - Profilaktyka poprzez aktywność. Można było zatańczyć, pobawić się, a także wykonać ćwiczenia fizyczne związane ze zdrowym stylem życia koordynowane przez instruktorów.

    - Profilaktyka a zdrowe żywienie. Warsztaty kulinarne z wykorzystaniem zdrowych surowców przeprowadzone przez Szefa Kuchni Pawła Kaczmarka oraz nauczycieli z zespołu gastronomicznego ZS w Czchowie.

    -  Profilaktyka antynowotworowa i ekologiczna. Wykład Pani dr Moniki Drużkowskiej specjalisty do spraw żywienia i zdrowego stylu życia.

    Zostaliśmy bardzo miło przyjęci w Zespole Szkół w Czchowie i będziemy mile wspominać uczestnictwo w I Kongresie Prozdrowotnym. (A.T.) 

  • "Jesteśmy tacy jak pan Ignacy" - wyróżnienie w konkursie międzyszkolnym

         Dnia 22 listopada odbyła się gala laureatów I Miedzyszkolnego Konkursu Łukasiewiczowskiego "Jesteśmy tacy jak pan Ignacy" w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzesku. 

          Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 1, Lena Przychocka. Nagroda została wręczona przez organizatorów i sponsorów konkursu. Bardzo się cieszymy sukcesem naszej uczennicy tym bardziej, że prac konkursowych było bardzo dużo. Gratulujemy! 

          Nasza szkoła również otrzymała certyfikat za udział w konkursie.

                                                                                                                                        opracowała: Maria Szmit

  • „Potrafimy bardzo ładnie czytać …”

         15 listopada odbył się w naszej szkole – etap szkolny – XV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - Oddział w Krakowie. Konkurs składa się z 2 części: etap szkolny, a następnie etap międzyszkolny. Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe.

           Z klas 1 –  3 przystąpiło pięcioro uczniów, z klas 4 – 6 ośmioro, a z klas 7 – 8 jedna uczennica. Do kolejnego etapu należało wybrać jednego ucznia z każdej kategorii. Uczniowie przygotowali do przeczytania i zaprezentowania przed komisją fragment swojej ulubionej książki. Wybór osób, które najpiękniej czytają, nie był łatwy. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 30 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej  w Krakowie, zakwalifikowali się:

    Klasy 1 – 3: Marlena Pajor kl.2

    Klasy 4 – 6: Zuzanna Chudoba kl.6

    Klasy 7 – 8: Zofia Nieć kl.7

         Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w drugiej części.

                                                                                                          oprac: Maria Szmit / Agnieszka Mordarska

  • Konkurs "Rymowana tabliczka mnożenia"

          W miesiącu październiku został przeprowadzony szkolny konkurs „Rymowana tabliczka mnożenia”. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadaniem konkursowym było wymyślenie hasła związanego z jakimś działaniem dotyczącym tabliczki mnożenia i wykonanie plakatu do rymowanego wierszyka. Łatwiej czasami jest zapamiętać wierszyk niż tabliczkę mnożenia. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na pewno zapamiętają swój wierszyk, dzięki czemu łatwiej przyswoją sobie tabliczkę mnożenia.

         Serdecznie dziękuję uczniom za udział w konkursie. Wszyscy otrzymali dyplomy, a trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii nagrody książkowe.

    Wyniki konkursu

    Kategoria I

              I miejsce Natalia Chudoba

              II miejsce Zuzanna Jeleń

              III miejsce Jakub Sroka

    Kategoria II

             I miejsce: Paulina Mulka

                               Zuzanna Szmit

             II miejsce: Kamila Wolak

             III miejsce: Wiktoria Salwa

    Wyróżnienia:

             Paulina Winiarska

             Natalia Krupa

     

                                                                                                                                     Opracowała: Maria Szmit

  • Strażakiem być!

    Strażakiem być!

    W naszej szkole utworzyła się dziecięca grupa strażacka z chętnych uczniów klasy 2 i 3.

    W dniu  15 listopada odbyło się pierwsze z kilku cykli spotkań uczniów z druhami OSP z Jurkowa.

    W ramach tych spotkań Strażacy będą uczyć dzieci właściwych zachowań w obliczu różnorakich zagrożeń oraz niesienia i udzielania pierwszej pomocy. Dodatkową zachętą do uczestnictwa w tych zajęciach były mundury strażackie, które otrzymały dzieci.

    W tym dniu szkolne korytarze zaroiły się od małych strażaków, którzy z radością paradowali w nowych strojach.

    Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

                                                                                                                                                 Alicja Mordarska

  • Sukces naszych koszykarek.

    3 listopada na hali sportowej w Dębnie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Koszykówce 3x3 rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze uczennice w składzie: Marlena Szpila, Wiktoria Szpak, Maja Tekiela oraz Aleksandra Witkowska zdobyły III miejsce. Gratulujemy!

    Opracowała: Angelika Rosiek

  • I Międzyszkolny Konkurs Łukasiewiczowski „Jesteśmy tacy jak pan Ignacy”

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Łuksiewiczowskim „Jesteśmy tacy jak pan Ignacy” organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzesku.

          Bardzo cieszymy się, że uczniowie zaangażowali się i wykonali prace konkursowe. Z każdej kategorii można było dostarczyć do Organizatora konkursu tylko 5 prac plastycznych, dlatego wybraliśmy z klas 1 – 4 najlepsze prace lamp naftowych.

    Oto wyniki konkursu na etapie szkolnym:

    Konkurs „Jesteśmy tacy jak pan Ignacy” – etap szkolny

    Klasy 1 – 4

    Temat „Jestem twórcą lampy naftowej”  - praca plastyczna lampy naftowej

    I miejsce:

    Antonina Musiał kl.2

    Milena Krężołek kl.2

    Lena Przychocka kl. 1

    Natalia Chudoba kl.1

    II miejsce:

    Jakub Sroka kl.1

    Gabriel Wójcik kl. 2

    III miejsce:

    Hubert Całko kl.2

    Maksymilian Rzepa kl.2

    Wyróżnienia:

    Kamila Wolak kl.4

    Oliwia Michalczyk kl.4

    Jakub Kopytko kl.2

     

    Klasy 5 – 6

    Temat „Jesteśmy tacy jak pan Ignacy” – lapbook o Ignacym Łukasiewiczu

    I miejsce:

    Paulina Mulka kl.5

    Zuzanna Szmit kl.5

     

     Teraz czekamy na dalsze wyniki.

                                                                                                           Opracowała: Maria Szmit

  • Bicie rekordu w akcji „Przerwa na czytanie”

           Dnia 26 października uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jurkowie po raz drugi wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu  na przerwie „Przerwa na czytanie”.  Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

         Wychowawczyni klasy pierwszej czytała uczniom „Jaś i Małgosia”, natomiast pozostali uczniowie szkoły czytali samodzielnie książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki w swoich ulubionych miejscach w salach lekcyjnych, korytarzach szkolnych, w każdym kąciku i zakamarku, stojąc, siedząc, leżąc – jak komu wygodnie, co kto lubi, co kto ma. Również nauczyciele byli pochłonięci lekturą którą przynieśli ze sobą.  Celem akcji jest promocja czytelnictwa, pokazanie, że czytać można zawsze i wszędzie, że czytanie wzbogaca wiedzę o świecie, rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty myślowe.

            W tym roku do wspólnej akcji czytelniczej w naszej szkole przystąpiło 145 osób.

                                                                                                                opracowała : Maria Szmit

  • Wyjazd do muzeum Auschwitz – Birkenau 

    Miejsce Pamięci oraz muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu jest największym hitlerowskim obozem zagłady Żydów oraz innych nacji podczas II wojny światowej. To miejsce, które każdy Polak powinien zwiedzić, by zrozumieć ogrom tragedii jaka rozegrała się w tym miejscu w latach 40-tych XX wieku. 

    25 października 2022 r. klasa 8 PSP w Jurkowie udała się na wyjazd do Oświęcimia, aby lepiej poznać historię naszego kraju.

    Pierwszym punktem zwiedzania był obóz koncentracyjny Auschwitz, do którego wejście otwiera brama z napisem „Arbeit macht frei” (Praca czyni wolnym). Wszyscy mieli świadomość, że każdy, kto tutaj trafił, był skazany na cierpienie, a często również na śmierć. Na miejscu czekała pani przewodnik, która zaznajomiła uczniów z historią obozu, na terenie którego znajdowały się bloki, oznaczone numerami i pełniące różne funkcje.

    Na ścianach korytarzy można było zobaczyć zdjęcia więźniów wymordowanych oraz zmarłych w wyniku głodu, chorób lub wycieńczenia. W gablotach były umieszczone przedmioty codziennego użytku: buty, garnki, ubrania, protezy nóg, walizki. Uczniowie mogli zobaczyć także tzw. „Ścianę Śmierci”, komory gazowe i krematorium.

    Kolejnym punktem był obóz w Brzezince. W czasie wojny znajdowało się tam około 300 baraków, w których mieszkali więźniowie. W tym miejscu można się dowiedzieć, jak wyglądało codzienne życie ofiar, zobaczyć ich prycze, warunki, w jakich spali, jedli.

    W trakcie wyjazdu udało się także zrobić spacer po Wadowicach oraz odwiedzić Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. (A.T.) 

  • Próbna ewakuacja szkoły

    13.10.2022 r. o godz. 1000 w naszej szkole rozbrzmiały trzy dzwonki – czyli nasz umówiony sygnał alarmowy. Uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Jurkowa. (A.T.)

  • Pasowanie na czytelnika, wyprawki czytelnicze

                       Czternastego października bieżącego roku uczniowie klasy 1 zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki. Każdy pierwszaczek otrzymał książeczkę, ufundowaną przez Radę Rodziców, zachęcającą do samodzielnego czytania.

                    Uczniowie klasy pierwszej również tego dnia otrzymali wyprawki czytelnicze w skład której wchodziły: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – poradnik dla rodziców i opiekunów. Wyprawki w całości są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z kolejnej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej przez Instytut Książki.

                    Czytanie jest bardzo ważne, zwłaszcza przez tak młodego człowieka. Żeby dzieci jeszcze bardziej zachęcać do czytania warto aby rodzice, dziadkowie czytali swoim dzieciom i wnukom, gdyż to bardziej mobilizuje dziecko po sięgnięcie kolejnej i kolejnej książki.

                                                                                                                                                                                                                          Opracowała: Maria Szmit

  • „Blask Prawdy” – Święto Patrona szkoły Jana Pawła II - 20.10.2022 r.

    „Blask Prawdy” – Święto Patrona szkoły Jana Pawła II - 20.10.2022 r.

    ​​Październik jest miesiącem szczególnym dla naszej szkoły, kiedy to już tradycyjnie obchodzimy święto Patrona szkoły – Świętego Jana Pawła II. W tym roku przeżywaliśmy ten dzień pod hasłem Dnia Papieskiego - „Blask prawdy”. Uroczyste obchody rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej, celebrowanej przez Księdza Proboszcza Tadeusza. Modliliśmy się wspólnie o błogosławieństwo dla całej naszej szkolnej społeczności – nauczycieli, wychowawców, pracowników, a przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Po zakończeniu Mszy Świętej odpowiedzieliśmy na wezwanie Św. Jana Pawła II, który zachęcał do odmawiania Różańca. Wspólną modlitwę oraz rozważania poprowadzili członkowie Szkolnego Koła Caritas. Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa relikwiami Papieża.​​​​​​​​​​​​​​​​​​

    Po zakończeniu Eucharystii, przeszliśmy wspólnie do szkoły, gdzie czekała na nas część artystyczna. Uczniowie Klas IV – VIII przedstawili spektakl, przybliżający życie i nauczanie naszego Patrona. W klimacie górskiej wędrówki, szkolni aktorzy przypomnieli nam, że aby być naprawdę szczęśliwym, powinniśmy kierować się zasadami wypływającymi z Ewangelii i przykładu życia Świętych. Tylko życie budowane na prawdzie może sprawić, że oprzemy się na mocnym fundamencie wiary, nadziei i miłości. 
    Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym - emerytowanym nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły. Jesteśmy wdzięczni również tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej uroczystości, Pani Dyrektor Beacie Migas, Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Mrozowi, oraz wszystkim nauczycielom włączającym się w przygotowanie spektaklu i scenografii – szczególnie Panu Piotrowi Horakowi, Beacie Rabiasz-Górskiej, Agnieszce Kareckiej, Agnieszce Słowińskiej. Wielkie uznanie i podziękowanie należy się naszym uczniom, którzy w części artystycznej dzięki swojemu talentowi na nowo rozpalili w nas pragnienie świętości, wzorem naszego Patrona świętego Jana Pawła II. 

    Cała galeria zdjęć tutaj.

    Opracował : Piotr Horak

  • MAMY SUKCESY RECYTATORSKIE!!! BRAWO!!!

    Najpierw odbyły się wewnętrzne eliminacje w naszej szkole. Uczestnicy poznali i przygotowali się do deklamowania wybranych utworów z poezji Karola Wojtyły - Jana Pawła II.  
    Z kolei 17 października 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czchowie odbył się gminny etap KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,POEZJA JANA PAWŁA II”. Wydarzenie było okazją do uczczenia 44. Rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II, pozwoliło przypomnieć o bogactwie osobowości Karola Wojtyły- patrona naszej szkoły. Stworzyło młodym ludziom okazję do obcowania z Jego twórczością poetycką i jej wartościami ogólnoludzkimi, estetycznymi, literackimi. Umożliwiło otwarcie się na wartości, było okazją do doskonalenia warsztatu artystycznego recytatorów. Pokazywało różne sposoby interpretacji utworów, promowało utalentowaną, pracowitą młodzież.
        Iii, mamy sukcesy!!!
    KATEGORIA I ( klasy V- VI ):
    I miejsce: Julia Karpiel z klasy 6
    II miejsce: Mateusz Fielek z klasy 6
    III miejsce: Paulina Mulka z klasy 5

    KATEGORIA II (klasy VII-VIII) 
    III miejsce: Aleksandra Witkowska
    Wyróżnienia: Milena Kupiec, Nikola Leśniak

    BRAWO!!! Wszystkim baaaaaaaardzo serdecznie i gorąco gratulujemy oraz dziękujemy za przygotowanie się, poświęcenie czasu, udział i zaangażowanie. 


                            Opracowała: Agnieszka Mordarska
     

  • ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ

     ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ

                 Czternastego października w Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia . Uczniowie z klasy pierwszej prezentowali  wiersze , piosenki , odgadywali zagadki , wykazali się znajomością zasad przejścia przez jezdnię, a także zatańczyli w rytm melodii. Wszystko to po to, aby mogli zostać przyjęci do wspólnoty uczniów szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II . Po części artystycznej pani dyrektor pasowała na uczniów każdego pierwszaka duuużym piórem. Pierwszaki z przejęciem przyjmowały gratulacje i prezenty przygotowane z tej okazji . Klasa III powitała pierwszaków trafnymi na tą okazje wierszami i zapewnieniem o pomocy maluchom w życiu szkolnym oraz piosenką .             W drugiej części uroczystości  uczniowie klas 4 i 8 przygotowali krótkie scenki przedstawiające w zabawny sposób  pracę uczniów i nauczycieli na lekcjach . Nie brakło wymówek uczniów, żartów i nieoczekiwanych na lekcji odpowiedzi. Wszystko to przypominało o tym, że w szkole oprócz nauki jest także zabawnie, bo jest to współpraca. Konferansjerzy okazali wdzięczność i podziękowania nauczycielom za ich pracę  Następnie uczniowie klasy czwartej  deklamowali wiersze i piosenki dedykowane dla  nauczycieli wszystkich przedmiotów  i pracowników szkoły z okazji ich święta. Wszystko zakończyliśmy wspólnym STO LAT .   

    Galeria tutaj  

     Wychowawczyni klasy I

    Małgorzata Odrobina

strona:

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie
    Jurków 150, 32-860 Czchów
  • (+14) 68-42-200