Nawigacja

Informacja prawna

  • Julia Karpiel - finalistką Małopolskiego Konkursu Biologicznego

    Sukses Julii to efekt ciężkiej pracy, pasji oraz zaangażowania w naukę. Uczennica wykazała się wyjątkową znajomością zagadnień w wielu obszarach biologii, umiejętnością zastosowania wiedzy w praktyce oraz twórczym myśleniem do rozwiązywania zadań problemowych.

    Julię do konkursu przygotowywała Maria Wiśniewska-Płachta.

    GRATULACJE !!!  dla Julii i jej nauczycielki.

  • Projekt: „Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym w gminie Czchów”. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla klas IV-VIII

    W ramach projektu „Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym w gminie Czchów” w naszej szkole prowadzimy zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas IV-VIII. To zajęcia, podczas których szlifujemy matematyczne diamenty, uczymy się logicznego myślenia, wyrównujemy szanse dzieci na dobre wyniki z matematyki, korzystamy z materiałów i programów edukacyjnych zakupionych z funduszy projektowych.

    #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

  • Tarnowski Konkurs Chemiczny pod patronatem JM Rektor Akademii Tarnowskiej.

    Zuzanna Chudoba, uczennica klasy 8, wzięlia udział w V. edycji Tarnowskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Katedrę Chemii Akademii Tarnowskiej. Udział w konkursie to mozliwość weryfikacji wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz jeszcze większe rozbudzenie ciekawości poznawczej otaczającego świata.

    Gratulujemy  Zuzannie zakwalifikowania się do Etapu I i z  niecierpliwością czekamy na wyniki.

    https://tkch.atar.edu.pl/

    Maria Wiśniewska - Płachta

     

  • Projekt: „Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym w gminie Czchów”. Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczno – przyrodnicze w kl. IV-VI i VII-VIII

    Projekt: „Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym w gminie Czchów”. Zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczno – przyrodnicze w kl. IV-VI i VII-VIII

    #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

    W ramach projektu: "Edukacja włączająca" uczniowie kl. IV-VI i VII-VIII uczestniczą w zajęciach rozwijających  uzdolnienia matematyczno – przyrodnicze. Metody i techniki pracy są dostosowawne do grup wiekowych. Podczas zajęć uczniowie poprzez różne aktywności utrwalają zdobytą wiedzę i nabywają nowe umiejętności. Jak się okazuje podczas zajęć wiedza matematyczno - przyrodniczą jest przydatna podczas rozwiązywania problemów w różnych sytuacjach, uczy logicznego myślenia  i kreatywności w działaniu, analizowania i wyciagania wniosków.  Bo przecież jak wytłumaczyć wdech i wydech, lot ptaka, oddychanie komórkowe, zakwasy, teczę w probówce, korozję metali, zalewę do ogórków, kiszenie kapusty itp. nie bazując na interdyscyplinarnym podejściu do zagadnień?

    Wielkie podróże i odkrycia geograficzne (Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan, Vasco da Gama) były doskonałą okazją do pracy z mapą podczas których uczniowie ćwiczyli współrzędne geograficzne, przeliczali skalę,  określali położenia wybranych miejsc (np. półkula, kontynent, długość i szerokość geograficzna).Chemia wokół nas – dostarczyła uczniom wiedzy: na temat składu i właściwości powietrza, którym oddychamy, zjawiska korozji, dyfuzji, składu chemicznego kości, krystalizacji i chromatografii bibułowej, stanów skupienia substancji, gęstości substancji.  Tajniki budowy oragnizmów uczniowie zgłębiali podczas obserwacji mikroskopowych np. komórek i tkanek, aparatów gębowych owadów oraz obserwacji makroskopowych przedstawicieli stawnogów, muszli ślimaków, ptasich piór. Dowiedzieli się na czym polega antagonistyczna praca mięśni na przykładzie skrzydła ptaka (zwrócenie uwagi na ściegna, zginacz i prostawnik, staw), wykonali model przegubowy dłoni (róznica między kciukiem a pozostałymi palcami, paliczki)  poznali rolę organizmów w obiegu materii i przepływie energii, znaczenie drożdży i grzybów porostowych (biowskażniki).   

    Stosowane metody i formy pracy: indywidualne i grupowe,  praktyczne - ćwiczenia laboratoryjne, gry i quizy wiedzy, escape room, karty pracy, krzyżówki, "podróże statkiem". 

    Maria Wiśniewska - Płachta

     

  • Rekrutacja na rok szkolny 2025/26
    13.02.2025 Zasady rekrutacji do klasy pierwszej PSP w Jurkowie na rok szkolny 2025/26 i podstawa prawna.
  • Moja pierwsza rozprawa

       W ramach projektu edukacyjnego Sądu Rejonowego w Brzesku młodzież klasy 7 i 8 naszej szkoły zapoznała się z organizacją tego Sądu. Młodzież mogła  wczuć się w rolę sędziego, zakładając togę. Byli chętni stanąć po drugiej stronie prawa, za kratami. Uczniowie po wysłuchaniu prelekcji, mieli możliowość wzięcia udziału w dwóch mini konkursach z nagrodami. 

        Może wśród naszych uczniów są już chętni, którzy chcą zostać kiedyś sędzią, prawnikiem, mediatorem itp.

                                                                                                                       Opracowała: Maria Szmit

  • Dzień naszych Kochanych Babć i Dziadków

                Ze względu na ferie zimowe w tym roku Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy  5 lutego .  Dla odmiany zaprosiliśmy Dziadków i Babcie do ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Chorwacja” . Tam to przyjęliśmy naszych gości słodkościami  i  przygotowaliśmy dla nich przedstawienie . Uczniowie klas młodszych prezentowali na scenie  wiersze , piosenki, tańce oraz inscenizację „Czerwony kapturek”. Było wesoło, kolorowo i radośnie. Otrzymaliśmy gromkie brawa. Po przedstawieniu  wszyscy  od serca  odśpiewaliśmy naszym gościom „Sto lat”.Następnie wręczyliśmy  im przygotowane wcześniej upominki i złożyliśmy życzenia. W końcu zaprosiliśmy  naszych gości do tańca. Jednak wszystko szybko się kończy przy ciasteczku, skocznej muzyce , tańcach dziadków, babć, wnuków i wnuczek minął nam ten miły dzień.        Wychowawczyni kl. III

  • Konkursy przedmiotowe

    Gratulacje dla Julii i Zuzanny!

    Uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oswiaty.

    Julia Karpiel zakwalifikowała się do konkursu biologicznego, Zuzanna Chudoba do konkursu chemicznego. Uczennice w etapie rejonowym wykazały sie wiedzą wykraczającą poza treści realizowane w szkole podstawowej. 

    Życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki za etap wojewódzki.

     

                                                                                                                                      Maria Wiśniewska - Płachta

     

  • Olimpiada Zdrowia PCK

    Olimpiada Zdrowia PCK

    Karolina Salwa z kl. 8 reprezentowała naszą szkołę w rejonowym etapie XXXII Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. 

    Na tym etapie uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców.

    Karolina wykazała się obszerną wiedzą i umiejętnościami, bardzo dobrze poradziła sobie z pytaniami testowymi i zdobyła II miejsce w konkursie (miała tylko 2 pkt mniej niż zwycięzca).

                                                                  Gratulacje dla Karoliny.

    Maria Wisniewska - Płachta

  • „MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ” – Jasełka 2024 r.

    15 grudnia 2024 r., jak co roku w naszej szkole, odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uświetnił go występ uczniów, który doskonale przedstawił głębię wynikającą ze Świąt Bożego Narodzenia, aby nie były one tylko kolejnymi świętami, lecz zwierały przesłanie, którym jest miłość bliźniego. Spektakl pozwolił poczuć atmosferę Świąt.

    Po Jasełkach odbył się kiermasz. Wśród świątecznych rozmaitości można było zakupić przepyszne ciasta, pierniczki, babeczki, świece zapachowe, własnoręcznie robione bombki oraz przepiękne świąteczne stroiki. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne. 
    Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej: Nauczycielom, Uczniom, Pani Dyrektor, Pracownikom Obsługi oraz Dzieciom ze SKC, zaś Gościom dziękujemy za dobre serca. 
    Wszystkim Państwu życzymy zdrowych, spokojnych, przepełnionych Miłością Bożej Dzieciny Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

    Opracowała: Beata Rabiasz-Górska

  • Życzenia Świąteczne i Noworoczne

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy
    najszczersze życzenia: zdrowia, miłości,
    szczęścia i wszelkiej pomyślności.
    Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
    będzie dla Was momentem odpoczynku
    i wytchnienia od codziennych obowiązków,
    a Nowy Rok spełnił nadzieje z nim związane,
    i aby udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.

    Pani Dyrektor,
    Grono Pedagogiczne
    oraz Pracownicy administracji i obsługi
    Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jurkowie
     

  • 16.12.2024 Informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie wraz z Gminą Czchów realizuje projekt pn. „Edukacja włączająca w kształceniu ogólnym w gminie Czchów”
  • ,, Krasnoludek lub skrzat jako maskotka na prezent"

    Z okazji  św. Mikołaja mali i duzi cieszą się z otrzymywania i obdarowywania. Warto zrobić prezent samemu. Pani Marta wpadła na pomysł i gościła nas w bibliotece. Pani Ewa poświęciła nam czas, swoje zdolności, pokazała jak zrobić coś ciekawego ze zwykłych lub starych rzeczy, materiałów. Uczniowie uruchomili wyobraźnię, przynieśli potrzebne materiały i tworzyli, tworzyli, tworzyli , pracowali z zapałem. Czas godziny z wych. minął bardzo, bardzo szybko jak błyskawica. Udało się !!! Brawo !!! Powstały świetne krasnale lub skrzaty na prezent.

                                                                                   oprac. Ag. Mor.

                                                                                   zdjęcia: M. Kozdrój i Ag.Mor.

  • ,, Rok Czesława Miłosza "

    ,, Rok Czesława Miłosza "

    ,, Rok Czesława Miłosza”

    W piątek 22 listopada 2024 r.-  odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy 8  - prowadzona przez panią Helenę Karecką. Poświęcona była poecie, nobliście Patronowi Roku 2024 - Czesławowi Miłoszowi. Gorąco dziękujemy miłym uczniom i pani prowadzącej- emerytowanej bibliotekarce, nauczycielce.

                                                                                              oprac .: Ag.  Mor.

                                                                                              zdjęcia: M. Kozdrój

  • ,, Laureat KONKURSU"

    ,, LAUREAT KONKURSU !!! BRAWO !!! GRATULUJEMY !!! HUURRAAA!!!”

    W piątek 22 listopada 2024 roku w Sali Miedzianej Muzeum Krakowa (Oddział Pałac Krzysztofory przy Rynku Głównym) odbyło się  uroczyste podsumowanie XII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. 

    W konkursie wzięło udział ponad 18 tysięcy uczniów z siedmiu województw, w tym około 6 tysięcy ze szkół małopolskich. W wąskim gronie laureatów znalazł się Dawid Fielek z naszej szkoły!!!! Serdeczne gratulacje, Dawidzie !!!!!!  

                                                                     oprac .: Ag.  Mor.

                                                                     zdjęcia: B. Fielek

  • Udział w XIX Konkursie Poetycko - Fotograficznym ,,Moje myśli, moje uczucia, moje życie…”.

    XIX  Konkurs Poetycko - Fotograficzny  ,, Moje myśli, moje uczucia, moje życie…”  został rozstrzygnięty.  Z naszej szkoły wzięły w nim udział : Paulina Mulka ( kl. 7)  i Julia Karpiel ( kl.8).  Dziewczęta napisały- stworzyły własne wiersze i wykonały pasujące do nich fotografie. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Iwkowej co roku organizuje ten ciekawy konkurs. W tym roku Jury w składzie: pan Adam Bujak  oraz pan Ryszard Ostrowski przyznało nagrody i wyróżnienia.

    Wyróżnienie w kategorii ,, Interesująca fotografia” otrzymała Paulina Mulka z klasy 7 !

    26 listopada 2024r. uczennica  pojedzie na uroczystą galę konkursową,  podczas której weźmie udział w konkursie na najciekawszą recytację.

    BRAWO !!! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

                                                        oprac.Ag. Mor.

  • ,, GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY w Domosławicach"

    ,, GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY w Domosławicach"

    ,,Gminny Konkurs Ortograficzny”

    Ortograficzne potyczki i kolejna wygrana !

    W czwartek 21 listopada 2024 roku w Domosławicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas VII- VIII. Reprezentantki z naszej szkoły- tak jak wszyscy uczestnicy- pisały dyktando, a potem test ortograficzny.

    I miejsce – Zuzanna Chudoba z klasy 8

    wyróżnienie – Martyna Jarosz z klasy 7

     

    BRAWO !!! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    oprac. Ag.Mor.

    zdjęcia: B.Migas

  • Narodowe Święto Niepodległości

    14 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Był to czas wspólnego celebrowania wolności oraz refleksji nad historią Polski i poświęceniem tych, którzy walczyli o naszą ojczyznę. W programie akademii znalazły się patriotyczne wiersze i pieśni, które przywołały emocje związane z odzyskaniem niepodległości po 123 latach zaborów. Uczniowie recytowali utwory poetyckie, oddające ducha tamtych trudnych, ale pełnych nadziei czasów. Nie zabrakło także pieśni patriotycznych, które wszyscy znają i cenią. Między innymi "Rota" oraz "My, Pierwsza Brygada" rozbrzmiały w szkolnej sali, budząc poczucie jedności i dumy z przynależności do polskiego narodu. Melodie te niosły przesłanie o niepodległości i honorze, co stworzyło niezapomnianą atmosferę. Akademia była wyjątkowym wydarzeniem, które przypomniało nam, jak ważna jest pamięć o historii i szacunek dla przeszłych pokoleń.

    Oprac.A.Talarek

    Zdj. B.Kalicka-Rabiasz

  • ,, EDUKACJA Z WOJSKIEM"

          Nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjno- obronnym pod nazwą ,, Edukacja z wojskiem. Edycja II”. Celem było popularyzowanie wiedzy o bezpieczeństwie, obronie cywilnej,  ratownictwie medycznym, o systemie alarmowania, łączności oraz zachowaniach w sytuacjach krytycznych.

          Uczniowie  mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z żołnierzem z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Nasz gość zwracał szczególną uwagę na  podniesienie świadomości oraz kształtowanie odpowiednich postaw podczas zagrożenia;  poznanie  lub powtórzenie i stosowanie zasad reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, w tym bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia;  nabycie praktycznych umiejętności zachowania podczas pierwszej pomocy, ratowania;  wzrost zainteresowania uczniów zagadnieniami związanymi z tematyką obronności. Uczniowie mogli zadawać pytania, przymierzyć hełm, obejrzeć plecak, mundur, kamizelkę, wyposażenie itp. itd. Spotkanie przebiegało w dobrej, spokojnej atmosferze. Zainteresowani byli i chłopcy i dziewczęta.

          Zajęcia wpisują się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025 w zakresie kierunku pn.: „Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za region i ojczyznę. Edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna.”.    

                                                                                     opracowała: Agnieszka Mordarska

  • Próbna ewakuacja szkoły

    7 listopada w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jurkowa.

    Po sygnale dźwiękowym w postaci 3 dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami oraz pozostali pracownicy opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Nauczyciele na podstawie dziennika przekazali p. Dyrektor Beacie Migas prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

    Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.

    Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie najważniejszy był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie.

    Takie alarmy próbne są bardzo ważne, ponieważ przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

    Bardzo dziękujemy Druhom z Ochotniczej Straży Pożarowej w Jurkowie.

    Oprac. A.Talarek

strona:

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie
    Jurków 150, 32-860 Czchów
  • (+14) 68-42-200