Nawigacja

Informacja prawna

  • Bożonarodzeniowe spotkanie w klasie 2

     

         Podsumowanie projektu edukacyjnego , które przypadło na 18 grudnia br. stało się pomysłem na zorganizowanie klasowego spotkania. W bożonarodzeniowym spotkaniu uczestniczyli Rodzice, Pani Dyrektor szkoły oraz gość specjalny Babcia Helena w roli eksperta.                                                                                

        W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 2 rozpoczęli pracę nad projektem edukacyjnym pt. „ Boże Narodzenie dawniej i dziś”. Głównym celem projektu było zdobycie informacji, bądź też pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce oraz w kilku wybranych krajach świata. W ramach projektu zostały określone zdania i czas ich realizacji. Uczniowie zostali przydzieleni do pięciu grup tematycznych.  Do pomocy uczniom w poszukiwaniu informacji, materiałów zostali zaangażowani Rodzice, którzy bardzo chętnie przystąpili do udziału w projekcie. Pod czujnym okiem Rodziców uczniowie przygotowali ciekawe i pomysłowe projekty w formie plansz, ilustracji, zdjęć, opisów, była też prezentacji multimedialna. 

         Podczas spotkania uczniowie bez większej tremy w sposób ciekawy zaprezentowali na forum klasy zdobytą wiedzę i informacje dotyczące dawnych zwyczajów i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Opowiadały i pokazywały wykonane przez siebie choinkowe ozdoby z kolorowego papieru, bibuły i opłatka. Była też przygotowana szopka bożonarodzeniowa i stroik  świąteczny wykonany z gałązek drzewa iglastego.  Po prezentacji uczniów głos zabrała Babcia Helena, która była pod dużym wrażeniem tego jak uczniowie  przygotowali i pięknie zaprezentowali zdobytą wiedzę. Jak sama powiedziała, o wielu tradycjach i zwyczajach nie miała pojęcia.  Opowiadała też o tym, jak w dzieciństwie sama przygotowywała ozdoby choinkowe ze słomy i bibuły. Potwierdziła fakt, że choinki w dawnych czasach były ubierane  w samodzielnie przygotowane ozdoby, jak i w to co było dostępne w domach, a więc orzechy włoskie, jabłka, ciastka pieczone przez gospodynie. Dużym zaskoczeniem dla uczniów był fakt, że podczas Wigilii potrawy zjadano z jednej miski, która stała na środku stołu.                                                              

         Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja potraw wigilijnych przygotowanych przez Rodziców. Był  barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapusta i grzybami, pierogi ruskie, smaczne pierniczki  i świąteczny makowiec.  Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek.    Zdjęcia            

           W tym miejscu bardzo gorąco chce podziękować  wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu projektu. Przy takim zaangażowaniu rodziców sądzę, że nie był to nasz ostatni projekt, bo wiedza zdobyta w taki sposobów jest najtrwalszą i najcenniejszą. A czas poświęcony dziecku procentuje i jest bezcenny.      

    Wych. klasy 

  • Odwiedziny na Wawelu

    W dniu 3 grudnia klasy I i IV wyruszyły do Krakowa, aby zwiedzić historyczną siedzibę królów – Wawel. W czasie półtora godzinnej lekcji muzealnej pt „Królowie na Wawelu –życie codzienne” zobaczyliśmy  komnaty w których mieszkali i pracowali królowie, ich rodziny i dostojnicy państwowi . Podziwialiśmy sale reprezentacyjne – tronowe , balowe oraz prywatne .Usłyszeliśmy legendę o głowach wawelskich w sali tronowej i podziwialiśmy unikatowy zbiór arrasów specjalnie wykonanych w Brukseli z przeznaczeniem na Zamek Wawelski .Uczniowie z przejęciem słuchali  pani przewodniczki i zadawali pytania. Południe spędziliśmy w kinie „Bonarka na filmie „Kraina Lodu2” . W drodze powrotnej wstąpiliśmy do MacDonalda, gdzie pierwszaki uczyły się wykonywać zakupy. Sadzę że wyjazd mikołajkowy był dobrze wykorzystanym czasem.

    wychowaczynie: M. Odrobina, M.Szot

  • Jasełka 2019

    ,,Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie…”

     

                                                                                                           Ewangelia wg. św. Mateusza

     

       8 grudnia 2019r., jak co roku, w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz

    Jasełka.

    Wszyscy goście oraz społeczność szkolna kierowali swoje kroki na salę gimnastyczną, gdzie przyciągała wzrok przepiękna, ciekawa scenografia autorstwa p. Agnieszki Kareckiej. Oczywiście punkt centralny stanowiła szopka ze żłóbkiem, natomiast w dalszej części uwagę zwracał luksusowy, hotelowy budynek. Zaciekawienie wzbudzał dworzec kolejowy, z którego odjeżdżały pociągi z Jurkowa do Betlejem. Na jednym z peronów znalazła schronienie grupka bezdomnych.

       Kiermasz rozpoczął się przemówieniem p. Dyrektor  Beaty Migas. Tuż po nim rozpoczęło się przedstawienie przeplatane śpiewem kolęd w wykonaniu uczniów. W scenie pierwszej grupka piłkarzy rozgrywała świetny mecz. W pewnym momencie podszedł do nich święty Józef. Z napięciem i wyczekiwaniem dającym się odczuć w głosie, poprosił o odrobinę wody dla swojej żony Maryi. Niestety, sportowcy nie spełnili tej prośby. Stwierdzili, że są zbyt zmęczeni meczem i to oni muszą najpierw zaspokoić pragnienie. Zawiedziony Józef ruszył z Maryją w dalszą drogę. Po pewnym czasie trafił do sali, w której właśnie odbywała się dyskoteka. Poprosił rozbawione dziewczęta o kawałek chleba. Niestety, i tu nikt nie spełnił jego prośby. Każdy zajęty był beztroską zabawą. Rozżaleni: Maryja i Józef ruszyli dalej. W końcu stanęli przed luksusowym hotelem. Mieli nadzieję, że tu znajdą miejsce dla narodzin swojego pierworodnego. Jednak i tutaj nie spotkali się ze zrozumieniem. właściciel hotelu wraz z portierem przegonili parę, twierdząc, że bez kasy nic tu nie wskórają: ,,Jeśli nie masz pieniędzy, zmykaj bracie…” Sami zaś postanowili ogrzać się we wnętrzu hotelu, popijając herbatę z sokiem malinowym.

       Podczas dalszej tułaczki Maryja i Józef trafili na dworzec kolejowy, na którym spotkali drżących z zimna bezdomnych. Józef zapytał o drogę do jakiejś noclegowni. Jednak jedna z bezdomnych stwierdziła, że o tej porze ,, wszystkie przytułki pozamykane są na kłódki”. Zaprosiła podróżnych na dworzec, gdzie będą mogli choć trochę się ogrzać. Mała Asia oddała im swój kocyk, Jaś – karton, a Maciek  Stoczek – butelkę wody. Wszyscy bezdomni i zmęczeni podróżni: Maryja i Józef położyli się na kartonach, by choć trochę odpocząć. Po kilku godzinach snu Maryja obudziła Józefa i ruszyli w dalszą drogę. W końcu  w oddali ujrzeli  lichą, skromna stajenkę. Postanowili się tam zatrzymać. To tam urodził się Zbawiciel, tam przybyli Aniołowie, bezdomni, sportowcy, hotelarz i portier – na wieść o cudownej nowinie… To wtedy uświadomili sobie, komu odmówili wsparcia. Na szczęście pod wpływem Narodzin Chrystusa w ich sercach na nowo narodził się Bóg. W ich sercach na nowo zapłonęła iskierka miłości. Zrozumieli, że miarą człowieczeństwa nie jest to, co się  posiada, ale to kim się jest. W scenie finałowej wszyscy wysłuchali wzruszającego wykonania przez uczennice kolędy ,,Maleńka miłość”. Wystąpienie nagrodzono gromkimi brawami. Wszyscy docenili trud włożony w przygotowanie jasełek. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczennicom, uczniom oraz opiekunom: p. Marii Wiśniewskiej – Płachta oraz p. Beacie Rabiasz Górskiej. Potem nastąpiło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie p. Dawida Nawalańca.

      Na sali  przez cały czas panowała świąteczna, serdeczna i pełna życzliwości atmosfera. Podczas kiermaszu można też było podziwiać i oczywiście zakupić, wyjątkowe, oryginalne ozdoby świąteczne, jak również pyszne pierniki, domowe ciasto i inne przetwory. Chętnych na te smakołyki nie brakowało…

       Niech te jasełka będą preludium do rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, które już za dwa tygodnie! Wszyscy czekamy na nie z niecierpliwością…

       Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, pracownikom szkoły za zorganizowanie tego przedsięwzięcia, a także  Wiceburmistrzowi – panu Tadeuszowi Płachcie, który zaszczycił nas swoją obecnością.

     

                                    ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT! Niech przyniosą one wszystkim radość. Niechaj

    Każda chwila Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2020 niech przyniesie pomyślność, szczęście i spełni najskrytsze marzenia!

     

                                                                                                        Oprac. B. Rabiasz - Górska

                                                                                                                                 

                                                                                             

  • Pogromcy dymu - zdobywanie wiedzy na temat jakości powietrza

            W dniu 03 grudnia br. uczniowie klasy 2  wzięli udział  w prelekcji i mini warsztatach „Czyste powietrze”, które zostały przeprowadzone na terenie szkoły przez pracownika Urzędu Miejskiego w Czchowie, panią Ewę Tomkowską.  Celem ekologicznego spotkania było Zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych poprzez poszerzenie wiedzy na temat niskiej emisji w ramach projektu ” Wymiana przestarzałych kotłów węglowych na nowoczesne źródła zasilane gazem i biomasą w wybranych gminach powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego”.

    Więcej informacji w linku :

    https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.czchow.pl%2Findex.php%2Fhome%2Fwymiana-kotlow%2F1400-pogromcy-dymu-zdobywanie-wiedzy-na-temat-jakosci-powietrza%3Ffbclid%3DIwAR1vrHaK1elY8rHeU9j8aNNdk__DuzctYCshsExMgwXy5OrINddy-FUJPHU&h=AT3Mum-U3s_ylp5jTtn3dYTyCUoX93aZerF4yM3zNm1y5_b7xXFEQFv5FtA6_F_W4A4QmNaWWJdKOxQjtWBoW4iopAw5jTOZUzuqlRp13CPRFcOsziq_XKiO5_bUfTednzy9tA

     

  • Pluszowy Miś

    PLUSZOWO  I  WESOŁO !!!

       "Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" pisała Halina Bechlerowa. Trudno się nie zgodzić ze zdaniem pisarki. Z tego powodu co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia i tak też było w Jurkowskiej Publicznej Bibliotece.

    Zaproszono dzieci świetlicy MOKSiR w Jurkwie na wspólne świętowanie urodzin misia. Mali goście przynieśli ze sobą swoich pluszowych przyjaciół, o których pięknie opowiadali. Zabawa była doskonała, w czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania opowiadania pt. „Stare misie nie chodzą po drzewach”, którego bohaterami są sympatyczne misie. Po przeczytaniu bajki , zabawnych wierszy i innych opowiastek poświęconych misiom, dzieciom wyświetlono w formie prezentacji multimedialnej najbardziej znane sylwetki misiów – bohaterów bajek książkowych i filmowych, zapoznano z historią „Misia Uszatka”, angielskiego Misia Paddingtona, francuskiego Coralgola.

       Każde dziecko wie, że Pluszowy Miś to najlepsza przytulanka i od ponad 100 lat towarzyszy wszystkim dzieciom na całym świecie.
    Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą i słodkim co nieco.

  • Zaproszenie na Świąteczny kiermasz

     

    ZAPRASZAMY  NA

    KIERMASZ ŚWIĄTECZNY ORAZ JASEŁKA

    – montaż słowno – muzyczny pt. „ Współcześnie i nie tylko” w wykonaniu Naszych uczniów.

            8 grudnia 2019 roku   

    o godzinie 15.00

    w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

    w Jurkowie.

    Podczas kiermaszu będzie można zakupić ciasto domowe, pierniki świąteczne, stroiki i inne własnoręcznie robione ozdoby.

    Po występach zapraszamy na wspólne kolędowanie.

    Zapraszamy wszytskich mieszkańcow Jurkowa

                                                                 oraz gości!!!

     

     

  • Wywiadówka

    Szanowni Rodzice

     

    Dyrektor szkoły oraz wychowawcy serdecznie zapraszają na spotkanie , które odbędzie się 5 grudnia (czwartek) o godzinie 16.30. Zebranie ogólne-  sala  gimnastyczna, a następnie spotkanie z wychowawcami.

  • Artystyczne sukcesy

    Uczennica klasy VI Izabela Zyznawska zajęła II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Karykatury Znanych Sportowców." Organizatorem konkursu był Uczniowski Klub Sportowy "Atlas", Urząd Gminy Dębno oraz Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 listopada w Szkole Podstawowej, a nagrody wręczyli Wójt Gminy Dębno - Wiesław Kozłowski oraz Dyrektor Szkoły - Agata Jankowska.Nagroda dla utalentowanej Izy Zyznawskiej to spory sukces ponieważ doceniono jej karykaturę Adama Małysza spośród nadesłanych na konkurs prawie 90 prac z ponad 20 szkół naszego powiatu. W konkursie udział wzięło, oprócz Izy, jeszcze 10 uczniów z naszej szkoły.

     

  • Święto Niepodległości-uroczysta akademmia

    Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

      11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia upamiętniająca 101. rocznicę tych wydarzeń. Przygotowany program okazał się świetną lekcją historii, przypominającą wydarzenia, jakie minęły od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania przez nią niepodległości. Dzieci: z kl. III i ósmej, za pomocą opowiadania, wierszy i pieśni patriotycznych, przedstawiły tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Na koniec chór żywiołowo zaśpiewał piosenkę „Jak długo na Wawelu”, ciesząc się z wolnej i niepodległej Polski. 11 listopada to data, która tkwi w sercach Polaków od dawien dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.  Dzieciom i młodzieży niełatwo jest zrozumieć takie pojęcia jak wojna czy niewola, ale właśnie poprzez organizację takich uroczystości możemy choć trochę przybliżyć im te zagadnienia oraz uczyć patriotyzmu i szacunku dla ojczyzny.  Podczas uroczystości cała społeczność szkolna  odśpiewała hymn Polski- Mazurek Dąbrowskiego. Akademię przygotowała p. I. Gagatek-Średniawa z p. Ag. Mordarską. Oprawę muzyczną przygotował p. D. Nawalaniec, a plastyczną p. A. Karecka.                                                              

                                                                                                                                 Wych. kl. III

  • Kopalnia soli w Bochni- wycieczka

    Kopalnia soli nocą.

    Wczesnym popołudniem 6 XI. 2019 r. klasa II i III wraz z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni na pobyt nocny. Wielkim przeżyciem dla dzieci był zjazd szybem górniczym na głębokość około 250 m. Pokonaliśmy około 700 schodów. Z przewodnikiem zwiedziliśmy kopalnię, z wielką niecierpliwością wypatrywaliśmy ducha kopalni. Przeszliśmy ekspozycję multimedialną, skąd dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca średniowiecznych górników. Jechaliśmy podziemną kolejką. Zwiedziliśmy wykutą w soli kaplicę Św. Kingi, rzeźby solne oraz urządzenia górnicze. Uczniowie dowiedzieli się, że w kopalni pracowały konie. Kuba był ostatnim koniem zaprzęgniętym, który wyjechał na powierzchnię dopiero w 1963 r. Początki kopalni sięgają 1248 r. , kiedy to odkryto pokłady soli kamiennej. Odkrycie to związane jest z legendą o pierścieniu Św. Kingi. Uczestnicy wyprawy stwierdzili, że praca górników była bardzo niebezpieczna i ciężka. Następnie przebywaliśmy w komorze Ważyn, gdzie uczniowie wesoło się bawili, biorąc udział w podziemnej dyskotece. W kopalni panował specyficzny mikroklimat, który korzystnie wpływa na układ odpornościowy oraz na sen, stąd uczniowie szybko zasnęli w swoich śpiworach. Wyprawa ta długo pozostanie w pamięci uczestnikom. W tym miejscu chciałam podziękować Rodzicom, którzy zgodzili się na taką wyprawę i zapewnili swym pociechom niezbędne rzeczy.

                                                                                        I. Gagatek-Średniawa

    Zdjęcia z wyprawy

  • TEATR w Brzesku

    TEATR w Brzesku
    07.11.2019

    Dnia 7 listopada 2019 roku odbył się wyjazd do Brzeska do Regionalnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego im. Jana Pawła II-  w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. ,, W drodze na Olimp czyli mity i legendy greckie”. Uczniowie z kl. 5 oraz  kl.6,  w liczbie aż 47, z zaciekawieniem zobaczyli przedstawienie . Przypomnieli sobie mity greckie, zdobyli wiedzę na temat teatru, co będzie przydatne na lekcjach historii, języka polskiego, muzyki, plastyki. Inscenizacja pozwala kształcić wrażliwość, wyobraźnię, poczucie estetyki. Wszyscy byliśmy niezmiernie zadowoleni, mogliśmy się także pośmiać, gdyż tak przygotowana była sztuka. Niektórzy nasi koledzy i koleżanki mogli także wystąpić na scenie z prawdziwymi aktorami, w przebraniu,
    w świetle reflektorów… Chyba nie zdarza się to często ?

                                                              oprac. Agnieszka Mordarska

  • Szkoła do Hymnu

    Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji śpiewania hymnu państwowego o godzinie 11:11 w piątek 8 listopada. W tym roku akcja nosiła nazwę „Szkoła do Hymnu” i udział w niej zgłosiło 19 tysięcy szkół i przedszkoli, także z zagranicy. Społeczność naszej szkoły, zgromadzona na sali gimnastycznej, z całym zaangażowaniem, punktualnie o wyznaczonej godzinie zaśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. A następnie, będąc w patriotycznym nastroju uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali marsz I Brygady i Rotę  Marii Konopnickiej. Tradycją naszą już się stało, że na uroczystości z okazji świąt państwowych, nie tylko przychodzimy do szkoły w odświętnych strojach, ale wszyscy przypinamy biało czerwone kokardki. W ten sposób wyrażamy nasz patriotyzm i poczucie dumy narodowej. Koordynatorem wydarzenia była p. Agnieszka Słowińska – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

  • Podsumowanie akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA”

    W  roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie przystąpiła do X Edycji Konkursu dla Szkół Podstawowych Województwa Małopolskiego „Odblaskowa Szkoła” organizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

    Celem tego konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Celem tej akcji jest również zwrócenie uwagi nauczycieli i rodziców na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie  wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

    Przez dwa miesiące podejmowaliśmy działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drodze. 29 października 2019r. odbyło się podsumowanie akcji prowadzonej od początku roku szkolnego. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i opiekunowie, jak również policjanci i ratownik medyczny, którzy przeprowadzili z uczniami zajęcia. Został również podsumowany konkurs plastyczny „Jestem bezpieczny na drodze”.

    Mamy nadzieję, że działania podjęte przez naszą szkołę w ramach akcji „ Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa  naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

    A.Talarek

     

  • "Jestem bezpieczny na drodze"

    W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” został przeprowadzony wśród uczniów naszej szkoły konkurs plastyczny „Jestem bezpieczny na drodze”. Wyróżnione prace zostały wystawione na szkolnej gazetce, żeby każdy mógł je zobaczyć.

    Celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, chodnikach w drodze do i ze szkoły; poprawa bezpieczeństwa uczniów jeżdżących do szkoły na rowerach oraz poruszających się pieszo po drogach publicznych; wspieranie działań edukacyjnych w zakresie wychowania komunikacyjnego; rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej; promocja ucznia zdolnego.

    A.T.

     

  • Spotkanie z ratownikiem medycznym

    Spotkanie z ratownikiem medycznym

    29 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Jurkowie odbyło się spotkanie z Ratownikiem Medycznym panem Piotrem Pabijanem. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w trakcie wypadku czy w różnego rodzaju sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

    Nasi uczniowie mogli się dowiedzieć na czym polega praca ratowników medycznych oraz poszerzyć wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy. Mogli nauczyć się, jak należy sprawdzić przytomność poszkodowanego, oddech czy tętno oraz jak można pomóc zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

    Na spotkaniu została podkreślona konieczność niesienia pomocy osobom potrzebującym. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka wymagającego ratunku.

    Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za przybycie do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć bardzo spodobała się naszej młodzieży.

    A.Talarek

  • Policja o bezpieczeństwie 

    29.10.2019r.

    W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” do naszej szkoły zaproszeni zostali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Omówione zostały podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym; jak poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jeździć rowerem, skuterem czy quadem.

    Szczególna uwaga została zwrócona na używanie elementów odblaskowych wieczorem i w nocy. Bardzo ważne jest, aby być „widzianym” przez kierujących pojazdami. Policjanci podkreślili także, jak ważne jest zapinanie pasów w busach i autobusach oraz siedzenie w fotelikach samochodowych.

    Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo ciekawych pytań, jak również dzielili się swoimi doświadczeniami.

    A.Talarek

     

  • Kiermasz jesienny wspominamy...

    Kiermasz jesienny wspominamy...

    Kiermasz jesienny wspominamy…

                Było smakowicie, radośnie, integracyjnie… Dnia 20 października 2019 roku
    przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się przy naszej szkole podstawowej ,,Kiermasz jesienny”.
    Czekały atrakcje dla dużych i małych, młodszych i starszych.

                Najpierw wszystkich zebranych serdecznie i ciepło przywitała pani dyrektor szkoły mgr Beata Migas. Następnie cieszyliśmy się występami artystycznymi w wykonaniu młodszych uczniów kl.1-3 oraz kl.5. Usłyszeliśmy radosne piosenki ,,Ręce do góry”, ,,Zatańczyły witaminy”. Zobaczyliśmy wesołe, kolorowe przebrania oraz ciekawe, zabawne, jesienne przedstawienia ,, Na straganie”, ,,Kapustka”. Z kolei uczniowie kl.4-8 zaprezentowali przegląd piosenek disco polo. Wykonywali je z niemałym zaangażowaniem. Zaśpiewali m.in.  ,,Za krokiem krok”, ,Przez twe oczy zielone”. Później w czasy z przeszłości przeniosła nas grupa Nasza Chata. Aktorzy  świetnie i z humorem zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Prawie historia Czchowa w V aktach”. Niedzielne popołudnie kapitalnie umilał, śpiewając i grając, zespół ,,TeroMy”.

                Cały czas trwała degustacja jesiennych potraw, ciast, różnego typu smakołyków, potraw z grilla. Dzieci mogły bawić się, korzystając z tzw. ,,dmuchańców”, zjeżdżalni.
    Na zewnątrz otaczały nas ładne, kolorowe krajobrazy, a w sali gimnastycznej cieszyły oczy barwne, jesienne dekoracje i ozdoby.

                Jeszcze raz serdecznie i gorąco dziękujemy rodzicom, pani dyrektor, pracownikom szkoły, nauczycielom, uczniom za cierpliwość podczas przygotowań, zaangażowanie, wspólne działania. Bardzo ciepłe podziękowania składamy darczyńcom, gościom, tym wszystkim, którzy nas odwiedzili podczas ,, Kiermaszu jesiennego”.

                                                                                      oprac. Agnieszka Mordarska

  • Senior bezpieczny na drodze

    Poprawiające bezpieczeństwo na drodze odblaski trafiają do seniorów. 23.10. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jurkowie wspólnie z Policją z Czchowa rozdawali elementy odblaskowe typu opaski na rękę, zawieszki oraz kamizelki odblaskowe. Gadżety były rozdawane pod kościołem parafialnym w Jurkowie po wieczornym nabożeństwie.

  • Odblaskowa Szkoła

    We wrześniu nauczyciele przeprowadzili zajęcia z uczniami dotyczące “Bezpieczeństwa na drodze”. Następnie w pierwszym tygodniu października każda klasa przygotowała gazetkę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze.

  • Odblaskowa Szkoła 

    Uczniowie kl. II na spacerze na rondo. Dzieci obserwowały ruch drogowy, rozpoznawały i nazywały napotkane znaki drogowe. Uczniowie zastosowali w praktyce poznane zasady przechodzenia przez drogę.  

strona:

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie
    Jurków 150, 32-860 Czchów
  • (+14) 68-42-200