Nawigacja

Informacja prawna

  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza

    Elektroniczna Skrzynka Podawcza

    Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na przekazywanie informacji (np. wysyłania wniosków, pism lub innych dokumentów) podmiotowi publicznemu (urzędowi) przy wykorzystaniu sieci teleinformatycznej.

    Aby dostarczyć do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jurkowie dokument elektroniczny należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) dostępnej pod adresem epuap.gov.pl.

    Na przedmiotowy adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP będą mogli przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP: – ścieżka dostępu: Strona główna -> Lista spraw -> Alfabetyczna lista spraw – należy wybrać usługę Pismo ogólne do podmiotu publicznego (litera P, piąta pozycja – uszeregowanie alfabetyczne).

    Adres skrytki: /ZSJurkow/SkrytkaESP 

  • Projekt Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły do konsultacji z Rodzicami

    Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jurkowie zwraca się prośbą skierowaną do Rodziców o zapoznanie się z projektem PROGRAMU WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNEGO szkoły. Wszystkie ewentualne uwagi, propozycje zmian lub uzupełnień prosimy kierować do dyrekcji szkoły.

    Rada Rodziców powinna zatwierdzić ten dokument w terminie do 30 września br. Zebranie z Rodzicami odbędzie się 28 września br. o godz. 16.00

  • Zebranie z Rodzicami - 28.09.2017
    25.09.2017 Zebranie z Rodzicami - 28.09.2017
  • Wycieczka do Kołobrzegu 4-11 czerwca 2017

    Wycieczka do Kołobrzegu 4-11 czerwca 2017

    Kołobrzeg to jedno z największych polskich uzdrowisk. Wiatry wiejące od morza przynoszą czyste, przefiltrowane z alergenów powietrze, a zawarty w nim jod pozwolił nam oddychać pełną piersią.

    Już pierwsze spojrzenie na morze pozwoliło nam zapomnieć o trudach całonocnej podróży pociągiem.

    Zamieszkaliśmy w Grzybowie pod Kołobrzegiem w Ośrodku Wypoczynkowo - Wczasowym "Szekla". Właściciele okazali się bardzo mili i sympatyczni, a jedzenie pyszne.

    Nasza młodzież miała do dyspozycji tereny zielone wokół ośrodka, w tym boisko sportowe, na którym rozgrywano codziennie mecze w piłkę siatkową lub koszykową.

    Codziennie rano udawaliśmy się do Kołobrzegu i zwiedzaliśmy miasto. Między innymi odwiedziliśmy Muzeum Oręża Polskiego, Latarnię Morską, Muzeum Minerałów, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, molo i wiele innych atrakcji.

    Odbyliśmy rejs wojskowym okrętem torpedowym, a innego dnia statkiem pirackim.

    Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w smażalni ryb ("Ale Ryba"), gdzie zjedliśmy pyszną rybkę.

    W trakcie pobytu nad morzem nasza młodzież gimnazjalna oddawała się szalonym zabawom na plaży. Zorganizowany został również konkurs na najlepszy zamek z pisaku.

    Zarówno młodzież, jak i opiekunowie zachowamy fantastyczne wspomnienia z wycieczki do Kołobrzegu :)

     

    Opracowała:

    A. Talarek

     

  • Rowerowa zbiórka harcerska ;)

    Rowerowa zbiórka harcerska  ;)

     

              31 maja nasz Drużynowy zorganizował naszej drużynie wycieczkę rowerową. Wyjechaliśmy z pod szkoły im. Jana Pawła II w Jurkowie o godz. 13. Na samym początku naszej trasy okazało się, że część osób biorących udział w wycieczce miało niesprawne rowery, więc podjechaliśmy do sklepu rowerowego gdzie naprawili nasze drobne usterki. Na promie w Czchowie czekała już na nas druhna Basia i druhna Malwina.  Droga przebiegła nam szybko. Naszym celem były 2 miejsca pamięci w Rudzie Kameralnej. Gdy dojechaliśmy druh Drużynowy rozpoczął apel rozpoczynający na którym wręczył nam przyszywki WOSM i WAGGGS. Po apelu druh Dawid podzielił nas na tymczasowe zastępy i rozkazał nam zbudować i rozpalić od jednej zapałki ogniska. 2/3 zastępom się udało. Następnie druh zaczął przygotowywać nam ognisko a my zagraliśmy w podchody.

    Po grze zjedliśmy  kiełbaski z ogniska i niestety musieliśmy już kończyć naszą wyprawę. Na apelu końcowym druh Drużynowy Dawid wręczył nam zasłużony cały rąb ekonomia jest kobietą. Wróciliśmy ok. godz. 19:30.

    Ta wycieczka była super!

     

    Opracowała dh. Amelia Nawalaniec

  • Odwiedziny Krakowa

       Wczesnym rankiem 6 czerwca klasy I, II i III Szkoły Podstawowej udały się na wycieczkę do Krakowa.  Zaraz po przyjeździe grupa udała się do Muzeum Lotnictwa , gdzie oglądała różnego rodzaju samoloty. Dzieci dowiedziały się wiele o ich przeznaczeniu, historii, pochodzeniu i budowie. Były tam też sprawne, używane w razie potrzeby śmigłowce oraz pamiątkowy helikopter, którym podróżował Jan Paweł II  w czasie pielgrzymek do Polski. Kolejno grupa udała się do parku trampolin GOjump. Tam w specjalnych skarpetkach antypoślizgowych uczniowie skakali i bawili się pod opieką trenerów. Zabawa była przednia i niezapomniana. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzali  Katedrę na Wawelu – dawną siedzibę królów Polski. Zobaczyli Krzyż św. Jadwigi, sarkofagi królów polskich, insygnia władzy królewskiej , słowem sięgnęli trochę do historii Polski. Ostatnim punktem wycieczki  był Kościół Mariacki z pięknym ołtarzem Wita Stwosza oraz Sukiennice na rynku. Całość wyprawy zakończyła się degustacją pysznych  krakowskich lodów i precelków. Myślę, że nikt nie żałował odwiedzin starego i pięknego Krakowa.

    Opracowała :

     Małgorzata Odrobina

  • Dzień Otwarty w naszej Szkole.

    Dzień Otwarty w naszej Szkole.

    17 maja w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu odwiedziły  nas przedszkolaki, aby zapoznać się ze szkołą, dowiedzieć się co ich czeka jako pierwszoklasistów od września 2017 roku. Najpierw dzieci wesoło bawiły się na sali gimnastycznej. Nie zabrakło głośnego kibicowania podczas zawodów drużynowych. Były również zabawy ze śpiewem i ćwiczenia gimnastyczne. Następnie przedszkolaki udały się do klasy I. W sali pierwszaków uczestniczyły w zajęciach, w których zgłębiały wiedzę „Jak dbać o zdrowie”. Rozróżniały zdrową żywność od niezdrowej, dowiedziały się po co uprawiać zabawy i sporty , jak ubrać się stosownie do pory roku i co to takiego higiena osobista. Kolorowały ilustracje przedstawiające warzywa, owoce oraz sportowców. Wszystko to jak się okazało ma wpływ na nasze zdrowie. Następnie dzieci obejrzały inscenizację w wykonaniu pierwszaków pt”Na straganie”, która wzbudziła zainteresowanie małych widzów, co można było zauważyć po skupieniu słuchaczy. Na koniec spotkania dzieci wysłuchały piosenki „Wiosenny bal” i poczęstowały się chrupkami . Miło było gościć  miłych i sympatycznych milusińskich.

    Opracowały: Irena Gagatek-Średniawa

    Małgorzata Odrobina

  • Nasza okolica z lotu ptaka

    Nasza okolica z lotu ptaka

    W to, że mieszkamy w pieknym zakatku naszej Ojczyzny nikt nie wątpi. Widok z pewnej wysokości, jak mówimy z lotu ptaka jeszce bardziej utwierdzi nas w przekonaniu, że mamy szczescie mieszkać w otoczeniu pieknej przyrody. Wykonałem w ostatnim czasie serie zdjęć naszej okolicy z drona. Obrazy z wysokości od 120 do 260 m. Zachęcam do zobaczenia galerii. Niebawem postaram sie zamieścić filmy ukazujęce zabytki naszej okolicy również z drona, to jednak dopiero w sierpniu. 

    Galeria tutaj.

  • Nie święci garnki lepią…

    25.05.2017

     

    Grupa uczniów z klas: piątej i szóstej oraz pierwszej i drugiej gimnazjum 25 maja udała się na wycieczkę edukacyjną  do Nowego Wiśnicza. Uczniowie zwiedzili zamek Kmitów i Lubomirskich, którego okazała bryła góruje nad miasteczkiem. Wysłuchali historii o czasach jego świetności, upadku i mozolnej odbudowie. Z kolei w pobliskim dworku „Koryznówka” podziwiali pamiątki minionych czasów związane z Janem Matejką i rodziną jego żony Teodory z Giebułtowskich - wszystko zachowane w niezmienionej postaci od dziesiątek lat. Ostatnim punktem programu były warsztaty ceramiczne przeprowadzone w Liceum Plastycznym pod kierunkiem pana Henryka Kopańczyka długoletniego i doświadczonego nauczyciela tegoż liceum. Trzeba przyznać, że lepienie z gliny sprawiło niektórym niemałą frajdę. Pozostaje tylko czekać aż prace wyschną i zostaną wypalone. Może będą upominkiem dla Mamy albo staną się oryginalną pamiątką z wycieczki ?

    A.Karecka

  • Warto czytać i mieć marzenia – spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim

    Warto czytać i mieć marzenia  – spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim
    24.05.2017

    Dzięki paniom Rozalii Krakowskiej z Publicznej Biblioteki w Czchowie i Marcie Kozdrój z jurkowskiej filii uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję spotkać się z ciekawym pisarzem panem Arkadiuszem Niemirskim. W środę 24 maja dwie godziny upłynęły bardzo szybko na słuchaniu opowieści autora o jego drodze do literatury, podróżach, pasjach i zainteresowaniach, a wszystko okraszone było dużą dawką humoru i zilustrowane pokazem multimedialnym. Pisarz przypomniał też twórczość Zbigniewa Nienackiego  - autora niezapomnianej serii o przygodach pana Samochodzika. Pan Arkadiusz Niemirski zafascynowany tą postacią kontynuował historię dodając 16 tomów nowych przygód  niezwykłego detektywa. Panem Samochodzikiem zajął się już ktoś inny, ale Pisarz pozostał wierny powieści detektywistycznej: „Dziennik grzesznika”, „Pojedynek detektywów” - to tylko dwa tytuły z wielu wydanych przez niego ostatnio powieści. Miejmy nadzieję, że spotkanie to zachęciło wszystkich do sięgnięcia po książki zarówno Zbigniewa Nienackiego, jak i Arkadiusza Niemirskiego.

    A. Karecka

    Galeria tutaj.

     

     

  • XVI Przegląd Piosenki Harcerskiej

    XVI Przegląd Piosenki Harcerskiej

                Dnia 24 maja 2017 roku w Mokrzyskach odbył się „XVI Przegląd Piosenek Harcerskich”. Zuchy, Harcerze i Harcerze Starsi    z całego hufca przybyli, aby zaprezentować wcześniej przygotowane utwory. Naszą drużynę w kategorii „solista” reprezentowała Amelia Nawalaniec śpiewając piosenkę ''Zabieszczaduj'' przy akompaniamencie Drużynowego Dawida grającego na keyboardzie   i druha przybocznego Kacpra na bębnie. Natomiast w kategorii „drużyna” wszyscy zaprezentowaliśmy utwór ''Szare szeregi''. Zwrotki śpiewały na zmianę druhna Angelika z druhną przyboczną Emilką oraz druhna Kamila z druhną Klaudią. Po wszystkich występach udaliśmy się na poczęstunek, a w tym czasie zostały podliczone punkty. Wyróżnione zostało 6 drużyn, które otrzymały drobny upominek. Pomimo iż nic nie wygraliśmy chętnie pojawimy się tam w przyszłym roku, ponieważ naprawdę dobrze się bawiliśmy.

     

    Opr. dh Klaudia Kuczaj

  • W URODZINY PATRONA

    W URODZINY PATRONA

    Urodziny… w Zespole Szkół w Jurkowie

    Dnia 18 maja 2017 roku w Zespole Szkół  w Jurkowie z okazji 97. urodzin Karola Wojtyły- Patrona Szkoły odbył się ,, IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II”.  Wzięli w nim udział uczniowie uczęszczający do gimnazjów w gminie Czchów.

     Uczestnicy oraz opiekunowie poświęcili dużo czasu, aby przygotować się do recytacji  i interpretacji głosowej utworów św. Jana Pawła II oraz tych o Nim. Dnia 18 maja 2017 roku trwała piękna rywalizacja, prezentacja,  nie tylko przed Szanownym Jury, ale także dla słuchaczy, widowni.

    Wyniki konkursu są następujące:

    Pierwsze miejsce wywalczyła  Angelika Potera z Jurkowa. Wspaniale zaprezentowała utwory:,, Źródło” oraz ,,Emilii Matce…”.

    Drugie miejsce zajęła Sylwia Pach z Tworkowej. Cudnie recytowała teksty: ,,Wyjdź”, ,,Po co mi mówisz…”.

    Trzecie miejsce zdobyli Zofia Fyda oraz Patryk Malaga z Tymowej. Doskonale zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Recytatorka przypomniała utwory: ,,Dzieci” oraz ,,Pieśń o słońcu niewyczerpanym”. Z kolei Patryk wrócił do tekstów: ,,Źródło” i ,,Rozmowa ojca z synem w krainie Moria”.

    Jury przyznało także 2 wyróżnienia dla Beaty Kamińskiej ze Złotej oraz Mileny Bodurki z Tymowej. Dziewczęta ślicznie recytowały m.in. utwory ,,Źródło”, ,,Zostań z nami”.

    Najpierw serdecznie dziękujemy Wszystkim za przybycie i wspomnienie św. Jana Pawła II w Jego urodziny !!! Gorąco gratulujemy Wszystkim Uczniom Recytującym !!! Podziwiamy Was za wrażliwość, uczuciowość,chęci do szukania,czytania poezji oraz umiejętności krasomówcze.

    Następnie uprzejmie dziękuję Jury ( w składzie: pani Maria Różowska, p. Agata Roczniak, p. Maria Musiał, p. Beata Rabiasz- Górska, p. dyrektor Antoni Orszulak) za pracę oraz pani Agnieszce Kareckiej za dekoracje, panu dyrektorowi za dyplomy, a także uczennicy klasy 3 gimnazjum Weronice Płachta za wykonywanie dokumentacji fotograficznej.

    Oprac. organizator i opiekun konkursu: Agnieszka Mordarska

    zdjęcia: Weronika Płachta

    Galeria tutaj.

  • Spotkanie z przedstawicielami Wspólnoty Cenacolo

    Spotkanie z przedstawicielami Wspólnoty Cenacolo

           12 maja bieżącego roku z inicjatywy 6 DST Wilcza Horda odwiedzili nas Adrian oraz Maciek ze Wspólnoty Cenacolo. Wspólnota ta skupia ludzi którzy byli uzależnieni. W przypadku tych chłopaków były to narkotyki. Wspólnota pomaga im wyjść na prostą. Opowiedzieli nam oni o tym jak wyglądało ich życie przed wstąpieniem do organizacji i jak wygląda teraz.

          Wstępując do wspólnoty chłopcy decydują się na praktycznie całkowite odizolowanie od świata na okres od 3 do 5 lat, w Polsce są trzy takie domy, a na świecie 63. Wspólnota została założona przez siostrę Elwirę Petrozzi we Włoszech  w lipcu 1983 roku. Wstępując z własnej woli do organizacji dostaje się „anioła stróża” który jest z nim i wspiera go cały czas. Każdy ma swoje obowiązki ale nigdy nie wykonuje ich w pojedynkę. Niema tam psychologów więc z problemami zwraca się do przyjaciela. Chłopcy powiedzieli że kiedyś tak jak my siedzieli na ławce i przestrzegali nas przed ścieżką jaką oni obrali.

          Jeden z chłopców tak jak my jest Harcerzem, wyznał że jest mu wstyd stać przed nami ponieważ złamał dziesiąty punkt prawa harcerskiego. Po spotkaniu wywnioskowaliśmy że mimo popadnięcia w bardzo duże kłopoty i choć nie wiadomo jak złej sytuacji zawsze jesteśmy w stanie podnieść się i żyć szczęśliwie.         

     

    Opracował dh. przyboczny Maksym Szemer

  • Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja

    Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja

              Dnia 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na jej zorganizowanie poświęciła swój czas klasa szósta pod opieką Pani Beaty Rabiasz-Górskiej. O oprawę muzyczną zadbał Pan Dawid Nawalaniec.      

              O godzinie 11:30 na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie szkoły. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie młodzi aktorzy przypomnieli nam historię uchwalenia Konstytucji recytując wiersze oraz wykonując piękne utwory muzyczne związane z dniem 3 maja. Harcerze z naszej drużyny swoją obecnością uświetnili uroczystość. Przez cały czas trwania akademii panowała wzniosła atmosfera. Starania osób zaangażowanych w obchody tego święta zostały nagrodzone gromkimi brawami.

              W dniu 3 maja, nasza Drużyna Harcerska była również obecna podczas gminnych obchodów związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Brali również udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Narodzenia NMP    w Czchowie.

     

    Dh. Kamila Falkiewicz

  • Zebranie z Rodzicami - 27.04.2017 r.
    26.04.2017 Zebranie z Rodzicami - 27.04.2017 r.
  • Egzamin Gimnazjalny 2017 rozpoczęty...

    Egzamin Gimnazjalny 2017 rozpoczęty...

    Nasi Gimnazjaliści rozpoczęli trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Życzymy Im powodzenia, uzyskania jak największej liczby punktów.

  • Święto Chorągwi Krakowskiej ZHP

    Święto Chorągwi Krakowskiej ZHP

     

           W dniu 25.03.2017r. w Krakowie odbyło się Święto ZHP Chorągwi Krakowskiej. O godz. 10:00 na Rynku Głównym miała miejsce uroczysta inauguracja Roku Kościuszkowskiego – zebrało się prawie 2000 małopolskich zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów. Zostały wręczone odznaki. m. in. Odznaki Tadeusza Kościuszki w stopniu srebrnym, brązowym i złotym. Nasza drużyna odebrała odznaki programu „Wyjdź na Pole”.

          Po zakończonym apelu rozpoczęliśmy grę terenową po Krakowskim mieście. Nasza drużyna została podzielona na dwa patrole. Na starcie dostaliśmy kopertę z zadaniami do wykonania. Najpierw jednak musieliśmy odebrać plan miasta który był w innej części Krakowa. Pokonaliśmy wiele kilometrów w poszukiwaniu miejsc zaznaczonych na mapie, aby zrealizować zadania – na spostrzegawczość, spryt czy logiczne myślenie. Odwiedzając miejsca takie jak Galeria Sztuki Polskiej w Sukiennicach, Kościół Mariacki, bazylika św. Floriana, politechnika krakowska, Uniwersytet Jagielloński czy park Jordana. Nie dość że świetnie się bawiliśmy, poznawaliśmy Kraków to jeszcze zagłębiliśmy się w polską kulturę.

          O16:30 pod Kopcem Kościuszki odbyło się podsumowanie gry terenowej. Nasza drużyna nie zajęła żadnego miejsca, ale to nie było najważniejsze. Wyjazd ten wiele nas nauczył np. praktycznego wykorzystywania mapy. Mieliśmy okazję podziwiać obrazy polskich malarzy, oddaliśmy hołd żołnierzom wyklętym. Wyjazd ten pozwolił nam dostrzec piękno naszego dziedzictwa kulturowego.

    opracowała: Dh. Angelika Potera

  • I Harcerska Ekstremalna Droga Krzyżowa

    I Harcerska Ekstremalna Droga Krzyżowa

     

              W dniu 24.03.2017 r. odbyła się zorganizowana przez naszą 6 Drużynę Starszoharcerską I Harcerska Ekstremalna  Droga Krzyżowa.   Wszyscy, którzy byli chętni,   aby nam towarzyszyć zebrali się o godzinie 20:00   na placu kościelnym śś. Świerada i Benedykta w Tropiu. Każdy z uczestników niósł swój krzyż a harcerze dodatkowo świeczki. Trasa prowadziła przez las, w którym co jakiś czas ustawione były stacje Kalwarii Polskich Świętych.

               Przy każdej z nich czytane było rozważanie na podstawie prawa harcerskiego.    Panowała atmosfera zadumy i zamyślenia. Po ok. dwóch godzinach droga krzyżowa zakończyła się w kościele w Tropiu modlitwą i Komunią Świętą.

             Mimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni w szczególności , że wiele osób nigdy przedtem nie uczestniczyło w żadnej ekstremalnej drodze krzyżowej.

     

    opracowała: Dh. Klaudia Kuczaj

  • "Świat wokół mnie"

    "Świat wokół mnie"

    Świat wokół mnie to tytuł Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla młodzieży gimnazjum organizowanego przez Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu. Uczennica klasy II Klaudia Kuczaj wzięła w nim udział po raz drugi i tym razem osiągneła sukces. Otrzymała nagrodę Kuratora Konkursu za swój rysunek, którego tematem jest portret młodej dziewczyny. W Konkursie uczestniczyła też Angelika Potera z kl. II. Należy podkreślić, że na konkurs nadesłano 462 prace z 53 szkół i placówek. Nagrodzono i wyróżniono 21 osób w trzech kategoriach: malarstwo, rysunek i fotografia. Konkurs objęty został Patronatem Honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w czasie Otwartego Dnia Szkoły 21 marca 2017 roku w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

    A.Karecka

strona:

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jurkowie
    Jurków 150, 32-860 Czchów
  • (+14) 68-42-200